Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Неділя, 01 квітня, 2012

1 квітня - 15 травня 2012 р. - Виставка до 110-річчя від Дня народження Дарії Бандрівської

На виставці експонуються оригінальні матеріали з особистого архіву Дарії Бандрівської, які зберігаються у фондах Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

Бандрівська Одарка (Дарія) Карлівна (17.03.1902, м. Грибів на Лемківщині, тепер Республіка Польща – 05.05.1981, Львів, похована на Личаківському цвинтарі) – камерна співачка (сопрано), піаністка і педагог. З боку матері доводиться племінницею видатній співачці Соломії Крушельницькій. У 1922 р. закінчила  фортепіанний факультет Вищого музичного інституту ім. М.Лисенка (клас проф. Марії Криницької), завершення навчання як піаністки – проф. Франк (Відень, 1923). Сольний спів студіювала в консерваторії Польського Музичного Товариства (1924-1928 рр., клас проф. Софії Козловської), вдосконалення вокальної майстерності в Соломії Крушельницької ( Італія, 1928 ).

 

Професійна діяльність Бандрівської тривала майже п’ятдесят років і проходила у трьох напрямках: концертно-виконавська, педагогічна і науково-методична робота.
У другій половині 20-х рр. бере участь у концертах як солістка, а з початком 30-х – дає ряд самостійних концертів. У репертуарі співачки вокальні твори українських та зарубіжних композиторів – М. Лисенка, В. Барвінського, Б. Кудрика, О. Нижанківського, В. Косенка, Ф. Надененка, М. Вериківського, Я. Степового, П. Козицького, Л. Ревуцького, Ю. Мейтуса, М.Колесси, Р.Штрауса, Малєра, Мусоргського, Дебюссі, Респіґі, Брамса, Ваґнера, Вольфа, українські народні пісні. Активна громадська і патріотична позиція Бандрівської виявлялася в її участі у заходах, що відбувалися в мистецькому житті рідного краю – Шевченківські свята, благодійні вечори, організовані українськими товариствами, ювілейні концерти за участю хорів “Рідної школи”, “Просвіти”, “Львівського Бояну”, сольні концерти, присвячені окремим композиторам, культурним і політичним діячам. 1931-1939 – працювала педагогом вокалу у Вищому музичному інституті ім. Лисенка (учні – М. Антонович, С. Крацило), 1940-1963 – доцент вокального факультету Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка (учні – П. Криницька, Л. Дороніна, Н. Чубарова, Т. Дідик, сестри Марія, Даниїла і Ніна Байко, М. Процев’ят, К. Маслій). Автор науково-методичних праць, у яких виклала свій багатолітній практичний досвід роботи з учнями.
До останніх років життя зберегла надзвичайну працездатність та громадську активність. Багато часу і зусиль присвятила відновленню пам’яті про С.Крушельницьку. Зібрала і зберегла архів співачки, на основі якого був створений Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові. Автор спогадів про видатну артистку, родину Крушельницьких, а також про С.Людкевича, І.Франка, Г.Левицьку, О.Карпатського.

Архів

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.