Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Неділя, 30 березня, 2008

Нові видання Музею.

 

Нові видання Музично-меморіального музею  Соломії Крушельницької у Львові

 Путівник “Соломія Крушельницька і Львів” українською, німецькою, англійською та польською мовами (керівник проекту Галина Тихобаєва, автори Ірина Криворучка, Данута Білавич, видавництво “Апріорі”) побачив світ завдяки перемозі Музею Соломії Крушельницької у конкурсі соціально-культурних проектів, який був оголошений управлінням культури та туризму департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Путівник знайомить львів’ян та гостей міста з будівлями, вулицями і парками у Львові, де бувала Соломія Крушельницька. Це також театри і концертні зали, зі сцен яких лунав її неповторний голос, музичні навчальні заклади, оселі друзів артистки. У Путівнику також вміщена інформація про Музично-меморіальний музей С. Крушельницької у Львові, який розташований у її власному будинку, подана коротка біографія співачки та карта міста. Видання доповнюють кольорові фотографії сучасного Львова та архівні світлини з фондів Музею.

Біобібліографічний довідник “Безсмертна слава Соломії” (упорядники Мар’яна Зубеляк, Роксоляна Мисько-Пасічник, автор вступної статті Ірина Криворучка, видавництво “Ґердан Графіка”) став підсумком багаторічної пошукової роботи наукових працівників Музею. Довідник знайомить читачів з публікаціями про С. Крушельницьку, які вийшли друком впродовж 1952-2006 рр. Ці матеріали зберігаються здебільшого у фондах Музею, а також у львівських наукових бібліотеках. Довідник вміщує 1336 позицій. Кожна публікація анотована. При необхідності, вказуються також найсуттєвіші помилки щодо біографії та творчості артистки. Таких помилок, на жаль, було чимало раніше, трапляються вони і в сучасних публікаціях. Основному розділу передує розгорнута стаття І. Криворучки “У дзеркалі критики”, яка порушує питання “відомого й невідомого” у творчій біографії співачки, знайомить із сучасними виданнями про С. Крушельницьку. Цінними доповненнями до Довідника є “Хронологія основних подій життя та діяльності Соломії Крушельницької”, іменний покажчик та покажчик газет і журналів, використаних у бібліографії. Видання проілюстроване фотографіями друкованих матеріалів з фондів Музею.

Каталог грамофонних платівок першої половини ХХ ст. з фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької (упорядкування, вступна стаття Данути Білавич, Ірини Криворучки, видавництво “Ґердан Графіка”) є результатом наукового опрацювання фондових колекцій Музею і продовжує серію видань такого плану. Задум Каталогу виник після участі працівників Музею С. Крушельницької у Міжнародному проекті при Боннському університеті “Музичні збірки бібліотек і архівні фонди музеїв як феномен німецької музичної культури у її зв’язках із Східною Європою”. У Каталозі представлені архівні платівки, випущені відомим фірмами звукозапису: “Brunswick”, “Columbia”, “ Electrola ”, “ Fonotipia ”, “ Gramophone ” (з кількома різновидами та серією “ His master ’ s voi с e ”), “ Odeon ”, “ P B yta Path й”, “ Polydor ”, “ Telefunken ”, “ Vict о r ” та ін., яких у фондах Музею налічується більше 300 одиниць. Каталог доповнюють іменний покажчик та ілюстративний матеріал. В Додатку вміщена стаття І. Криворучки і Д. Білавич “Архів грамплатівок Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові. Музична фонографія як джерело дослідження історії галицької музичної культури ХХ ст.” (німецькою мовою) зі збірника “ Musik - Sammlungen – Speicher interkultureller Prozesse ” ( Red . A . K ь rsten , S . Brasak , V . Ludorff ; – Stuttgart : Franz Steiner Verlag , 2007).

Перелік нових видань Музею був би неповним, якщо не згадати про презентаційні та рекламні матеріали, які вийшли друком у 2007 році. Це – Календар “Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької” на 2008-2009 рр., художні поштівки та запрошення до Музею (видавництво “Ґердан Графіка”).

Художнє оформлення усіх згаданих видань здійснила талановита львівська художниця Олександра Квик. Її тонка і вишукана творча манера якнайкраще відповідає мистецькій аурі Музею.

Публікація усіх матеріалів була здійснена за сприяння Львівської міської ради.

Архів

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.