Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Понеділок, 22 серпня, 2016

Вітаємо ЛІЛІЮ КОСТРУБУ!

Колектив Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові щиро вітає солістку Львівської обласної філармонії, багаторічного приятеля і творчого партнера нашого Музею - ЛІЛІЮ КОСТРУБУ з присвоєнням їй почесного звання ЗАСЛУЖЕНА АРТИСТКА УКРАЇНИ!
Бажаємо подальших творчих звершень на ниві пропагування української та світової вокальної музики!

МНОГАЯ ЛІТА!

Біографічна довідка

Народилась 1 жовтня 1960 р. в м. Золочеві Львівської області. З п’ятирічного віку навчалася в музичній школі гри на скрипці, але через велике бажання співати, перейшла в клас бандури (викладач — Феньвеші М. О.). Вже тоді, виступаючи як солістка ансамблю народних інструментів та у складі ансамблю бандуристок у багатьох містах України та за кордоном (Швейцарії, Польщі), юна співачка стала лауреатом багатьох фестивалів та конкурсів.

За роки навчання у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Філарета Колесси, яке закінчила у 1980 р. з відзнакою, Лілія Коструба багато виступала з концертними програмами. Після закінчення училища стала артисткою Заслуженої хорової капели «Трембіта», а у 1981 р. вступила на вокальний факультет Львівської державної консерваторії ім. Миколи Лисенка, де навчалася в класі доцента Карпатської Т. О., мистецтво камерного співу оволодівала у професора Логойди М. О. Під час навчання в консерваторії працювала солісткою ансамблю народної музики «Барвінок» Львівської Залізниці. Після Чорнобильської катастрофи, в червні 1986 р. виступала з концертами перед учасниками ліквідації наслідків аварії в Київській області. В 1988 р. при Палаці ім. Гната Хоткевича створила театр—студію оперети.

З 1990 р. Лілія Коструба – солістка Львівської філармонії. За цей час вона підготувала багато концертних програм, до яких увійшли твори композиторів різних епох та країн. Репертуар співачки — великий та різноманітний, включає в себе оперні арії, твори кантатно-ораторіального жанру, романси, обробки народних пісень. Вона виконує музику європейських композиторів доби бароко, віденських класиків, австро-німецьких романтиків, французьких, іспанських, польських, російських авторів (усі твори співає мовами оригіналу), українських композиторів минулого і сучасності.

Чільне місце в її репертуарі займають твори українських композиторів, широко представлені твори західноукраїнських авторів, які вона невтомно пропагує. Часто включає до своїх програм маловідомі або незаслужено забуті солоспіви, обробки народних пісень.

Лілія Коструба вирізняється високою культурою вокалу, артистизмом, яскравим темпераментом, добрим смаком. Це людина творча, ініціативна, сповнена ідей, які успішно втілює на сцені. З нею співпрацюють і підготували кілька концертних програм професори Львівської Національної музичної академії ім. М. Лисенка – заслужена артистка України Ярослава Матюха, кандидат мистецтвознавства Лідія Ніколаєва, Мирослав Драган.

Неодноразово співпрацювала з багатьма оркестрами, зокрема, Національним президентським оркестром, відомими диригентами: народним артистом України Ю. Луцівим, заслуженими артистами України І. Юзюком та М. Юсиповичем, заслуженим діячем мистецтв України В. Сивохіпом, Р. Філіпчуком та ін. Запрошувалася до виконання сопранових партій в творах кантатно-ораторіального жанру (Дж. Перголезі, А. Кальдара, Й. Гайдна, В. А. Моцарта, Р. Шумана, Й. Брамса).

Займаючись пропагуванням українського мистецтва, тривалий час співпрацює з музеями І. Франка та С. Крушельницької у Львові, постійно бере участь у концертах з нагоди ювілеїв видатних діячів української культури, була учасницею широкомасштабної всеукраїнської акції до 150-річчя від дня народження І. Франка, виступала на концертних сценах багатьох міст України.

Лілія Коструба є ініціатором та мистецьким координатором багатьох проектів. Завдяки її організаторським здібностям львів’яни вперше мали нагоду познайомитися з мистецтвом Школи українського танцю «Барвінок» з Торонто, виступ якого відбувся 5 серпня 2008 р. в Концертному залі філармонії і був приурочений 75-й річниці Голодомору.

У 2009 р. до 100-річчя від дня народження А. Кос-Анатольського здійснила комп’ютерний набір і упорядкувала перший нотний збірник солоспівів композитора. У 2011 р. вийшов другий збірник вокальних творів композитора «Мелодії душі», до якого входять 47 невідомих композицій, що були лише в рукописах приватного архіву Кос-Анатольського. Опубліковані вперше.

У 2011 році випустила компакт-диск «Осінній вальс» з 18 солоспівів Кос-Анатольського. У 2012 р. до 140-річчя від дня народження славетної співачки Соломії Крушельницької вийшов компакт-диск «Галицький солоспів», партія фортепіано заслужена артистка України Ярослава Матюха.

До 150-річчя від дня народження Остапа Нижанківського у 2013 р. здійснила комп’ютерний набір і упорядкувала нотний збірник «Вокальні твори Остапа Нижанківського», до якого ввійшли вокальні твори, рукописи яких зберігаються у фондах Львівської національної наукової бібліотеки ім. В. Стефаника.

У 2013 році у співпраці з Мирославом Драганом (партія фортепіано) вийшов компакт-диск вокальних творів Остапа і Нестора Нижанківських.

У 2014 році до 115-річчя від дня народження Б. Й. Дрималика здійснила комп’ютерний набір і видала нотний збірник вокальних та інструментальних творів композитора, до якого ввійшли твори, рукописи яких зберігаються у фондах Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові і були опубліковані вперше.

Співачка багато виступає не лише в Україні. Неодноразово брала участь у багатьох концертах і фестивалях за кордоном, з успіхом гастролювала у Швейцарії, Польщі, Словаччині, Чехії, Болгарії. Має записи на Львівському радіо і телебаченні.

Нагороди:

Дипломи Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації за високу виконавську майстерність, популяризацію музичного мистецтва та з нагоди ювілею (2010)

Почесна грамота Міністерства культури України та Центрального комітету профспілки працівників культури України (2013)

Грамота Львівської обласної ради з нагоди 30-річчя творчої діяльності (2013)

Премія імені Станіслава Людкевича (2013)

Участь у фестивалях:

квітень 1991 – Фестиваль «Музика українського зарубіжжя» (Львів, Україна)

травень 1991 р. – «І Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych» (Краків, Польща)

травень 1999, 2000, 2001 – Фестиваль музичного мистецтва “Віртуози” (Львів, Україна)

квітень 1998 , серпень 2003 , травень 2005 – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej (Тарнів, Польща)

червень 2005 – Wielokulturowy Festiwal «Galicja» (Красічин, Польша)

жовтень 2006 – «Фестиваль ретро-пісні ім. Б.Веселовського» (Львів, Україна)

жовтень 2006 ­– ХІІ Міжнародний фестиваль сучасної музики (Львів, Україна)

грудень 2007, листопад 2008, грудень 2009, грудень 2011, грудень 2012 – Міжнародний музичний фестиваль ім. А. Кос-Анатольського (Коломия, Україна)

грудень 2008 – Фестиваль класичної та сучасної музики «Класік-модерн» (Хмельницький, Україна)

 (за матеріалами сайту http://kostruba.com)

 

 

 

Архів

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.