Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

П'ятниця, 01 листопада, 2013

Відкритий лист щодо статті Євгенії Шуневич "Забуті імена: Олександра Любич-Парахоняк на сторінках української преси"

Відкритий лист ректору Дрогобицького державного
педагогічного університету ім. І. Франка
доктору філософських наук
професору Скотній Н.В.
 
Вельмишановна Надіє Володимирівно!
 

            Написати цього листа мене змусили прикрі обставини. Нещодавно на сторінках журналу “Молодь і ринок” – жовтень (№ 10) 2010 р. – я побачила статтю доцента кафедри народних музичних інструментів та вокалу Євгенії Шуневич “Забуті імена: Олександра Любич-Парахоняк на сторінках української преси” (С. 109-113).

Коли почала читати, із подивом помітила, що її автор використала половину заголовка і цілими абзацами цитує (ще й з помилками!) текст моєї статті – “Олександра Любич-Парахоняк на сторінках української та польської преси”, однак чомусь(!) без лапок і посилань.

У 1997-2000 рр. я працювала на посаді наукового співробітника Історико-краєзнавчого музею м. Винники і досліджувала архів родини Парахоняк, який там зберігається. Своєрідним звітом про початковий етап роботи стала доповідь “Олександра Любич-Парахоняк на сторінках української та польської преси”, виголошена на VI Міжнародній науковій конференції “Musica Galiciana” (м. Коломия Івано-Франківської обл., 19-20 вересня 2000 р.).

Згодом матеріали цієї конференції увійшли до видання: Musica Galiciana=Музика Галичини. – Львів, 2001. – Т. 6. – (Наукові збірки Львівської державної консерваторії ім.М. Лисенка; Вип.5). Над цією темою я продовжую працювати, неодноразово виступала на наукових конференціях:

1.     “Виступи Олександри Любич-Парахоняк у Львові (за матеріалами польської критики)” – Міжнародна наукова конференція “Історія і сучасність”. Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника. Львів, 29 жовтня 2010.

2.     “Специфіка досліджень музейних колекцій (на прикладі архіву співачки Олександри Любич-Парахоняк)” – Наукова конференція Львівського історичного музею “Музеї Львова: історія, події, люди”. Львів, 24-25 жовтня 2013. – текст подано до друку.

Окрім того, опублікована стаття: Опрацювання матеріалів про співачку Олександру Любич-Парахоняк: з досвіду співпраці з музеями Львівщини // Історія і сьогодення музею: головні аспекти діяльності, завдання, проблеми, рішення: матер. всеукр. наук.-практ. конф. (15-16 травня 2013 р.). – Чернівці: Букрек, 2013. – С. 190-194.

І подано до друку тези до Міжнародної наукової конференції “Мистецька культура: історія, теорія, методологія” Львів, 29 листопада 2013 р. – “До історії взаємин Олександри Любич-Парахоняк і Василя Барвінського”.

 Безперечно, що опубліковані праці стають надбанням усіх, хто цікавиться тією чи іншою темою. Зрештою, у цьому полягає сама суть наукової роботи. Однак елементарна порядність і наукова етика вимагають подати до списку літератури бібліографічний опис усіх використаних джерел. Так виглядає, що єдине джерело, яке ретельно опрацювала п. Шуневич, це моя стаття, але на неї посилання немає... Пані доцент навіть не зуміла переказати запозичений матеріал своїми словами!..

Для порівняння листовно надішлю копію своєї статті із збірника Musica Galiciana=Музика Галичини. – Львів, 2001. – Т. 6. – С. 171-183.

 

З повагою

Мар’яна Зубеляк, старший науковий співробітник

Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові

 

    

Архів

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.