Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Понеділок, 01 квітня, 2013

Київ, 4 квітня - відкриття виставки "Ваґнеріана Музею Соломії Крушельницької"

 У четвер, 4 квітня 2013 р. о 16.00 у виставковому залі Музею книги і друкарства України (м.Київ, вул. Лаврська, 8) відбудеться відкриття виставки матеріалів з фондової колекції Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької, присвяченої 200-літтю від дня народження німецького композитора Ріхарда Ваґнера.

 

У фондовій збірці Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові зберігається значна кількість документальних матеріалів, пов’язаних з творчістю німецького композитора Ріхарда Ваґнера. І це не дивно, адже відомі українські співаки, зокрема Соломія Крушельницька (1872-1952), Модест Менцинський (1875-1935), Іра Маланюк (1919-2009) увійшли в історію світового музичного мистецтва як одні з кращих інтерпретаторів творів Р. Ваґнера. Виступи цих співаків у постановках ваґнерівських опер на сценах найвідоміших театрів світу були безперечними свідченнями міжнародного визнання українських митців.

Значна частина експонатів цієї виставки походить з двох особистих архівів – Соломії Крушельницької і Модеста Менцинського, які зберігаються у Музеї С. Крушельницької. Усі ці матеріали мають унікальну вартість для дослідження історії музичного мистецтва – як українського, так і світового загалом.

На виставці експонуються фотографії С. Крушельницької в різних ролях з опер німецького композитора: Ельзи (“Лоенґрін”), Брунгільди (“Валькірія”), Ізольди (“Трістан та Ізольда”); клавіри опер Ріхарда Ваґнера з особистої бібліотеки співачки; оригінальне фото Ваґнера; компакт-диск англійської фірми “PERL” із архівними записами арій у виконанні Крушельницької та ін. По сей день ім’я Соломії Крушельницької постійно зустрічаємо у світовій музикознавчій літературі. Так, на виставці експонується книга німецького автора Юрґена Кестінґа “Великі голоси”, в якій поміщена окрема стаття про Крушельницьку. Автор пише про неї так: “Одна з найкращих співачок епохи, єдина, хто зумів поєднати ліричну якість звуку з драматичною проекцією”.

Наступна група експонатів присвячена постаті Модеста Менцинського. Український співак належить до нечисленної когорти вокалістів, в постійному репертуарі яких були всі опери Ріхарда Ваґнера. В особистому архіві Менцинського, який налічує понад 1000 одиниць збереження, ваґнерівська тематика представлена дуже широко. На виставці експонуються оригінальні фотографії співака у різних ролях в операх Ваґнера, Патент про присвоєння Менцинському почесного звання “Kammersängеr” (Німеччина, 1913), візитна картка Козіми Ваґнер, дружини композитора, яку вона подарувала співакові під час його виступів у Байройті; портрет співака роботи чеського художника Г. Вачека. Особливу цінність має оригінальна грамофонна платівка фірми “GramophoneMonarchRecord” (1910 р.), на якій записані арії з опер “Валькірія” і “Зіґфрід” у виконанні М. Менцинського.

Окремий розділ виставки присвячений співачці Ірі Маланюк, яка разом зі своїми видатними співвітчизниками займає достойне місце на світовому оперному Олімпі. Експонуються фотографії Іри Маланюк, які стали чудовим ілюстративним матеріалом до її Книги спогадів “Голос серця”. Творчий портрет артистки доповнюють статті, які були опубліковані в часописах як в Україні, так і за її межами.

Історія постановок опер Ріхарда Ваґнера у Львові має давні традиції, які сягають ІІ половини ХІХ ст. Матеріали виставки розповідають про львівські прочитання ваґнерівських опер в 1970-х рр. Експонуються фотографії солістів Львівського національного академічного театру та балету ім. С. Крушельницької Володимира Ігнатенка, Ніни Тичинської, Тамари Куценко, Олексія Данильчука, Валентини Герасименко в операх Р. Вагнера.

                                            Ірина Криворучка, Данута Білавич

 

Архів

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.