Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Неділя, 27 травня, 2012

21 травня - 20 червня 2012 р. - молодіжна виставка "Музика у скульптурі"

Міжнародна молодіжна виставка скульптури малих форм до Дня народження Еммануїла Миська
“Музика у скульптурі”
   
  

Еммануїл Мисько – український скульптор, громадський діяч, педагог. Академік Академії Мистецтв України, професор Е. Мисько за масштабом обдарування, за широтою, багатогранністю творчого діапазону і високим професіоналізмом належить до видатних українських скульпторів другої половини ХХ ст.
   Народився Е. Мисько 21 травня 1929 р. в м. Нижні Устрики Ліського повіту Львівського воєводства (нині село на території Польщі) в родині робітників. Мистецьку освіту майбутній скульптор здобув у Львівському художньому училищі (тепер – коледж ім. І. Труша) та Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв), навчаючись, зокрема, у таких відомих майстрів, як Іван Севера та Анатолій Оверчук.
   У 1966-1982 рр. Е. Мисько очолював Львівську організацію Спілки художників України. З 1981 р. він – професор, а в 1989-2000 рр. – ректор Львівської академії мистецтв. Саме його зусиллями Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва був реорганізований у Львівську академію мистецтв.
   Творчість митця надзвичайно багатогранна і чисельна – від дружніх шаржів (рисунків) до монументальних скульптурних композицій: близько 250 скульптурних портретів, барельєфів, меморіальних таблиць, пам’ятників.
   У жанрі станкової скульптури Е. Мисько створив галерею неповторних образів своїх сучасників: “Це є мій час через їхні обличчя“, – говорив митець. Його “моделями” були люди різних професій, національностей, поколінь. Перш ніж розпочати роботу, скульптор спілкувався з ними, намагався пізнати внутрішній світ людини і, тільки створивши образ у думці, майстер “переносив” його у глину.
   Еммануїл Мисько з особливою увагою ставився до творчості молодих митців. Професор Львівської академії мистецтв, наставник Клубу творчої молоді, Е. Мисько любив і розумів молоде покоління, всіляко підтримував його. Саме з його ініціативи в с. Бідбуж була створена Мала академія мистецтв (тепер – імені Еммануїла Миська), яка покликана знаходити талановитих дітей, розвивати їхні здібності, створювати фундамент для розвитку українського мистецтва.
   До кінця життя Е. Мисько був у центрі мистецького життя, сповнений творчих ідей та задумів, яким, на жаль, уже не суджено здійснитися... 12 березня 2000 р. митець відійшов у вічність...
   У пам’яті сучасників Еммануїл Мисько назавжди залишиться надзвичайно працелюбною, вольовою, мудрою, дотепною людиною, з відкритим серцем до людей, сповненою незмірної сили творити добро у всіх сферах буття, обдаровуючи своєю енергією всіх, хто був поряд з ним.

   Творча діяльність скульптора Еммануїла Миська тісно пов’язана з музичною культурою Львова. Він є автором портретів визначних музикантів: співачки Марії Байко, композитора Мирослава Скорика, піаністки Марії Крушельницької. Пам’ятна таблиця Соломії Крушельницькій авторства Е. Миська у 1977 р. встановлена на фасаді її колишнього дому – тепер Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької. Митець був не лише тонким поціновувачем музичного мистецтва, але й надзвичайно музикальною особистістю: грав на кількох музичних інструментах, знав безліч українських народних пісень, які залюбки виконував у колі друзів. Ці яскраві моменти залишилися у спогадах його сучасників.
  
   Організатором пропонованої виставки є Мистецький відділ КСК “ГАЛА” – “Творча лабораторія Еммануїла Миська”, основною метою якого є реалізація мистецьких проектів для молодого покоління митців, завдяки яким вони отримають можливість продемонструвати своє власне творче світобачення. Виставка “Музика у скульптурі” відкриває нові можливості для творчих пошуків скульпторів ХХІ ст. Кожен з авторів інтерпретує задану тему відповідно до свого розуміння музики. Авторами виставки є молоді митці з різних міст України, Польщі та Литви.

Архів

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.