Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Фондові колекції

Фондова збірка музично-меморіального музею Соломії Крушельницької складається з декількох груп:

 

Фонд Соломії Крушельницької

(архівне позначення фСК) – базова збірка нашого Музею, яка була створена у 1977 році на основі приватного архіву Крушельницької, який зберігала племінниця співачки Одарка Бандрівська. Впродовж наступних років у цей фонд надійшли матеріали від Івана Деркача та Михайла Головащенка – дослідників життя та творчості С.Крушельницької, членів родини співачки, колекціонерів та інших осіб. У цьому фонді зберігаються оригінальні фотографії Крушельницької, які представляють мистецьке та приватне життя артистки, її особисті речі, епістолярна спадщина, спогади родини та приятелів співачки, фотографії партнерів Крушельницької по сцені, афіші та програми концертів, нотна література та ін.

 

 

Фонд Станіслава Людкевича

(архівне позначення (фСЛ) – створений у 1995 році, на базі архіву композитора, який до Музею передала його вдова Зеновія Штундер. На сьогодні опрацьована бібліотека та рукописи музичних творів С.Людкевича, продовжується опрацювання епістолярної спадщини.

 

 

Фонд Ярослава Грицая

(архівне позначення фЯГ) – створений у 1994 році на базі унікального архіву львівського скрипаля та колекціонера Ярослава Грицая. Тут зберігається більше 2,5 тисяч оригінальних грамплатівок, особливо цінними серед яких є платівки першої половини ХХ століття, випущені провідними європейськими та американськими фірмами. Також велику цінність представляють оригінальні фотографії відомих музичних діячів кін. ХІХ – першої половини ХХ століття з іхніми автографами. У колекції є також і багата збірка музикознавчої літератури.

 

 

Фонд Модеста Менцинського

(архівне позначення фММ) – створений у 1995 році, коли до Музею внук співака Ганс Менцинський зі Швеції передав особистий архів свого діда. У цьому фонді знаходяться оригінальні фотографії співака та його партнерів по сцені, афіші, програми концертів. музична критика, листування, особисте фортепіано М.Менцинського. До цього архіву надійшли й інші експонати від родини Менцинського в Україні, які розповідають про життя і творчість співака.

 

 

Фонд Записів

(архівне позначення фЗап) – створений у 1996 році. Тут зберігаються архівні грамплатівки із записами музичних творів у виконання відомих співаків, піаністів, скрипалів, а також сучасні аудіокасети та компактдиски.

 

 

Фонд Музичних Діячів

(архівне позначення фМД) – створений у 1997 році. Зберігаються оригінальні матеріали, які розповідають про життя та творчість українських музичних діячів Любки Колесси (є частина її приватного архіву), Іванни Синенької-Іваницької, Мирослава Скала-Старицького, Іри Маланюк, Миколи Колесси, Юрія Криха, Ніни Шевченкоі та багатьох інших. Основними експонатами тут є оригінальні фотографії, програми та афіші, архівна та сучасна література тощо.

 

 

Фонд Історії Музею

(архівне позначення ФІМ) – був створений у 1996 році. Тут представлені сучасні фотографії, які розповідають про багатогранну діяльність музею від початку його заснування.

 

 

Фонд Особистих архівів

(архівне позначення ФОА) – створений у 2005 році. Зараз у цьому фонді знаходиться приватний архів Івана Деркача – мистецтвознавця, одного з перших дослідників життя та творчості С.Крушельницької та інших відомих українських музичних діячів. Серед цікавих документів цього архіву є матеріали, які присвячені Соломії Крушельницькій, Модесту Менцинському, Михайлу Голинському та іншим.

 

 

Науково-допоміжний фонд

(архівне позначення ндф) – створений у 1989 році. Матеріали епохи, художня та музикознавча література, меблі, художні речі.

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.