Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Контакти, відгуки

«Життя митця – то геніальний міф, а правда потім, правда у безсмерті» . Ці слова львівської поетеси Наталії Давидовської присвячені великій артистці Соломії Крушельницькій, талант якої залишився безсмертним до наших днів.

Я повністю погоджуюсь із цими словами, оскільки головним покликанням митця є не лише розкривати нові культурні напрямки за життя, а й залишити після себе неоціненний спадок, який стає надбанням нації на довгі роки вперед. Саме пам'ять наступних поколінь і є найкращою оцінкою творіння людини, в цьому і полягає істина покликання творчої людини.

Соломія Крушельницька прославила Україну на цілий світ, її голос чули всюди. Висока якість виконання партій, сценічна постава, врода, чистота і щирість її натури, словом, усі ці якості заповіли їй якнайкраще майбутнє у артистичному світі. Вона стала окрасою багатьох легендарних постановок на різних сценах світу. Ось це рівень!

У культурі у різний період різні проблеми.

У час, коли жила Крушельницька, звичайним людям було дуже важко пробитися до верхівок культурної царини. Проте Соломія не лише змогла опинитися серед найвидатніших персон тієї епохи, вона стала еталоном, довічним образом справжньої оперної співачки.

Також у цей час було набагато важче доносити до широких мас свою творчість. Якщо розмірковувати реалістично, бідні люди взагалі не мали доступу до високого мистецтва, що значно погіршувало становище культурної освіченості тогочасного суспільства. Соломія Крушельницька була відомою у всіх прошарках українського населення, а це, знову ж, доводить, що її талант мав шалену силу. Її голос був здатен розтопити навіть кам’яне серце, а на сцені вона була незрівнянною.

У наші часи є багато можливостей спізнавати культуру, як вітчизняну, так і закордонну, проте є кілька проблем, що гальмують правильний духовний розвиток суспільства.

Однією з проблем є наявність деструктивних елементів, які достатньо потужно пропагуються різними методами у широких масах. Деструктивними елементами я назвала низько моральних, духовно бідних, жадібних до грошей людей, які диктують сучасні канони культури. Сьогодні це нормально співати без голосу, грати, не маючи таланту і т. д. Звісно, є у наш час такі постаті, як Соломія Крушельницька, наприклад: Володимир Гришко, Вікторія Лук’янець, Роман Майборода, Марія Стеф’юк та інші. Проте, якщо замислитися, чи великий відсоток молоді назве ці імена? Ні, невеликий. А як люди можуть знати їх, як люди можуть знати щось високе, як можуть любити, якщо на радіо, наприклад, ротуються лише пісні поп-напрямків, які явно не несуть у собі глибокого сенсу, а талант виконавців і поготів відсутній. А по телебаченню можемо побачити лише оголені тіла, за якими і оцінюємо пісню…Як неправильно тепер влаштований світ, як неприємно спостерігати за таким убогим становищем культури. Я маю на увазі культури, яку сповідує більший відсоток суспільства. Проте я вірю, що колись все зміниться і люди нарешті зрозуміють, що сенс життя полягає не у матеріальних багатствах, а у духовних. Колись ми будемо мірятися рівнем культурного розвитку, а не матеріального достатку…

Ось мій висновок:

Людина - це не тіло, це душа. Душа – це поняття, яке висловлює наявність у людини певного рівня духовного наповнення. Духовне наповнення – це щось дуже чисте, добре і легке, це те, що дає нашій душі властивість літати, підійматися високо до небес. Ми можемо плекати його з цілющих джерел культурного надбання світу : зі справжніх пісень, із цікавих книг, фільмів, поезії, тощо. Вони окриляють нас, проте лише тоді, коли справжні, створені лише високими почуттями.

Саме таким джерелом для нас є Соломія Крушельницька – постать епохального значення у оперній історії, чий голос збагатив не одну душу і залишився навічно лунати для нас. Ця людина зробила великий внесок у світову культуру.                                                                                                             Дарина Солодка. 20.05.2013

 

Працівники Музею Соломії Крушельницької у Львові дякують п.Андрію Семотюкові за ініціативу та підтримку у створенні WEB-сторінки Музею

 Відгуки:

Людмила Мисько, Київ, 14.05.2008 р.:

 Мені дуже сподобався сайт, бо багато правдивої нформації. Дуже цікавий розділ, де розміщені статті співробітників музею. А також мені сподобався витриманий у стилі модерну дизайн сторінки. Цікаво, чи дуже складно технічно, щоб можна було почути голос Соломії? Хотілося б обмінюватися думками, чи навіть сперечатися.

Або ще зробити галерею "Соломія очима мистців", або об’явити дитячий конкурс, щоб присилали роботи по інтернету.

 

Адміністратор сайту:

Дякуємо, п. Людмило, за пропозиції. З часом, ми будемо удосконалювати нашу сторінку, вносити нові розділи.

 

Іван Дивний, відп. ред. "Відлуння віків", 6.06.2008 р.:

 Чудовий сайт і, судячи з усього, чудовий музей. За першої ж нагоди спробую до вас потрапити. Дякую!

"Відлуння віків"Все про збереження історичних пам'яток в Україні: рятуймо нашу національну спадщину разом!http://www.pamjatky.org.ua  

 Віра Іваницька, студентка, Львів, 9.07.2008:

 ...Кожна кімната відкрила для мене нову сторінку із життя Крушельницької... Споглядання її портретів створювали в моїй уяві цілу виставу: то вона замріяна Амелія, то граціозна Єлена, барвиста Кармен,загадкова Аїда, вдумлива Лівія Квінтілія. Та найбільше вразила мене артистична кімната: гама барв, цікаві фотографії. Все в ній зроблено зі смаком, вишукано. Перебуваючи в ній, я найбільше відчувала присутність співачки...

  

Оксана Лепська, студентка, Львів, 11.07.2008:

 ...Знаходячись у музеї Соломії Крушельницької, відчувається атмосфера присутності самої співачки, бо вже самі стіни насичені теплом домашнього затишку і тільки чекають повернення господині. 

 

Зоряна Гись, студентка, Львів, 11.07.2008 р.

  ...Я вважаю, що мешканці України можуть пишатись таким прекрасним музеєм і щоби відчути музичну атмосферу Львова, варто хоча б раз побувати в цьому будинку... Спасибі усім працівникам музею за їх працю, за надзвичайні враження!!!   

 

 

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.