Середа, 23 квітня, 2008

Виставка, присвячена Ювілею заслуженої артистки України Володимири Чайки, експонуватиметься до 10 травня 2008 р.

9 квітня 2008 р. відбулося відкриття виставки "В ореолі доброти й таланту", присвяченої Ювілею Володимири Чайки. На відкритті виставки виступили директор Літературно-меморіального музею Івана Франка Роман Горак, доктор мистецтвознавства, професор Стефанія Павлишин. Прозвучали вокальні твори у виконанні студентів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, вихованців професора Чайки: Тетяни Дию, Дарії Кліменкової, Ван Сі, Надії Гринишин (партія фортепіано - Любомира Пашук). Вела Вечір молодший науковий співробітник Музею Галина Огорчак.

Володимира Чайка – заслужена артистка України, впродовж 1963-1985 рр. – солістка Львівського оперного театру, професор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Здобула дві вищі освіти: філологічну – у Львівському університеті ім. І.Франка та музичну – у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка. Навчалася на вокальному факультеті у класі видатного Майстра сцени, професора Павла Кармалюка.
Володимира Чайка – артистка, в котрій гармонійно поєдналися голос, врода, школа і стиль. В доробку славної співачки 42 партії з репертуару лірико-колоратурного сопрано. Понад двадцять років Володимира Чайка викладає у Львівській консерваторії (тепер -національна музична академія), передаючи багатий професійний досвід своїм учням.

Світлини, афіші, програми, рецензії з особистого архіву В. Чайки та з фондів Музею Соломії Крушельницької розповідають про життєвий та сценічний шлях яскравої особистості, артистки, педагога. Працівники музею вдячні п. Володимирі Чайці за надані матеріали для експонування на виставці.