Понеділок, 19 вересня, 2011

23 вересня - 31 жовтня 2011 р. - "Скарби Соломіїного Дому", виставка з нагоди 139-ої річниці від Дня народження Соломії Крушельницької

Виставка з такою назвою стала традиційною вересневою подією у програмі щорічних святкувань  Дня народження Соломії Крушельницької. На ній представлені матеріали, які поповнили музейну колекцію впродовж останнього року. Знаковим цьогорічним надбанням є декілька документів. Це – два рукописи Соломії Крушельницької. Перший - лист до матері, унікальність якого полягає в тому, що до сьогодні були відомі лише листи Крушельницької до батька. Другий - заява Соломії Крушельницької від 12 серпня 1941 р. до Міської управи міста Львова з проханням денаціоналізувати будинок на вул. Крашевського, 23, який вона придбала у 1903 році. Важливість та цінність цього документу важко переоцінити. Шанувальники творчості співачки, громадяни Польщі - Кшиштоф Вільман і В’ячеслав Гусарський - викупили цей документ з приватної збірки львівського колекціонера і подарували у фонди Музею.

На виставці можна познайомитися також із архівними платівками, що поповнили музейну збірку дискографії, новими музикознавчими виданнями, художніми роботами львівського митця Зеновія Кецала та ін. Все це - подарунки до Музею від приватних осіб, симпатиків та шанувальників таланту великої Соломії.