П'ятниця, 19 серпня, 2011

25 серпня - 20 вересня 2011 р. - виставка до 85-річчя Віктора Лужецького

25 серпня 2011 р. (четвер) о 15.00 відбудеться відкриття виставки, присвяченої 85-річчю співака і художника Віктора Лужецького. На виставці представлені малярські роботи В.Лужецького - портрети його колег-співаків, друзів, вчителів.

Лужецький Віктор (нар. 07 серпня 1926) – український оперний співак (бас) і художник. Заслужений артист України (1975). Народився в м. Миколаїв. У 1943–1951 рр. – стрілець-радист військової авіації. У 1951-1956 рр. навчався в Одеському художньому інституті (тепер – училище) ім. М. Грекова у класі таких митців, як Л. Мучник, В. Токарєв. Паралельно підробляв статистом в Одеському оперному театрі. Брав уроки вокалу у заслуженого артиста С. Ільїна. За скеруванням працював викладачем Ківерцівського (біля Луцька) культосвітнього технікуму. 1957–1962 – студент Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка (клас проф. П. Кармалюка). 1962–1990 – соліст Львівського театру опери та балету. Гастролював по містах України і Росії.
В оперному репертуарі близько 100 партій, серед яких Карась (“Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського), Виборний (“Наталка Полтавка” М. Лисенка), Бурунда (“Золотий обруч” Б. Лятошинського); Бертран, Кочубей (“Іоланта”, “Мазепа” П. Чайковського); Кончак (“Князь Ігор” О. Бородіна), Іван Хованський (“Хованщина” М. Мусоргського), Сільва, Інквізитор, Маркіз (“Ернані”, “Дон Карлос”, “Травіата” Дж. Верді), Лепорелло (“Дон Жуан” В.–А. Моцарта), Дон Базиліо (“Севільський цирульник” Дж. Россіні); Ландграф (“Тангойзер” Р. Ваґнера).
Освіта художника стала прекрасним доповненням для створення Лужецьким-артистом яскравих сценічних образів, адже кожен створений ним грим теж був витвором мистецтва
З 1968 – на педагогічній роботі у Львівській консерваторії (тепер Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка), старший викладач сольного співу. Серед його випускників: В. Пащенко, О. Чепурний, М. Ісаков, С. Магера С. Попов, В. Половко.
Незмінним супутником усіх гастрольних поїздок співака був мольберт, в антрактах – папір і олівець. Саме так було створено десятки замальовок, портретів. Серед його робіт: кілька портретів нар. артиста, проф. П. Кармалюка, портрети народного артиста України В. Ігнатенка в ролі Каварадоссі (“Тоска” Дж. Пуччіні) та в ролі Германа (“Пікова дама” П. Чайковського), Р. Вітошинського, В. Чайки, натюрморти, пейзажі. Викликає зацікавлення його картина “В. Лужецький серед своїх ролей”. В малярстві Лужецький є прихильником традиційного, реалістичного письма. Учасник багатьох художніх виставок. Персональні виставки у Львові: 1978 (Будинок актора), 1998 (Палац мистецтв). Мешкає у Львові.

Куратор виставки – Олександра Кирик, ст. наук. співробітник Музею