Вівторок, 29 січня, 2019

31 січня - 1 березня - Виставка "Голос серця" Іри Маланюк до 100-річчя від дня народження співачки

До 90-х років минулого століття мало ще хто в Україні знав про Іру Маланюк, співачку, яка двічі – у Німеччині та Австрії була удостоєна почесного титулу Каммерзенгерін. Назву пропонованій виставці підказала книга Іри Маланюк – «Голос серця. Автобіографія співачки». Це надзвичайно цінні для музикознавців та істориків театру мемуари української оперної співачки. Цікаві факти зі свого мистецького життя, критичні матеріали та багатий ілюстративний матеріал Іра Маланюк почала систематизувати і занотовувати ще в кінці 60-х років. Працювати над самими спогадами почала значно пізніше, писала у Відні, де постійно мешкала. У 1998 році, напередодні вісімдесятилітнього ювілею співачки, ці мемуари німецькою мовою (як і писала І. Маланюк) надрукувало спочатку віденське видавництві «Ibera Verlag». Пізніше її «Голос серця» заговорив і рідною мовою – у 2001 році львівське товариство Ріхарда Вагнера видало автобіографію співачки в українському перекладі.

На жаль, й по сей день на батьківщині співачки немає ґрунтовного наукового дослідження чи життєпису артистки. Проте завдяки праці доктора мистецтвознавства Стефанії Павлишин, що увінчалася виходом у світ невеликої книжечки «Історія однієї кар’єри», українські меломани дізналися про свою знамениту краянку ще у 1994 р.
У контексті даної виставки ми запрошуємо вас на презентацію третього видання цієї книги, яку буде проводити пані професор Павлишин.

У програмі відкриття виставки:
Презентація третього видання книжки «Історія однієї кар’єри». Стефанія Павлишин, доктор мистецтвознавства, професор
Концерт за участю:
Марфи Шумкової (мецо-сопрано, солістки Львівської національної опери ім. С.Крушельницької)
Ірини Кірчанової (партія фортепіано)

Початок о 17.00.                                          Вхід вільний

Ірина Криворучка, куратор виставки, головний зберігач фондів Музею Соломії Крушельницької