Середа, 28 листопада, 2018

Гості з Австралії - родина Андрія Білинського

20-го листопада 2018 р. у музеї Соломії Крушельницької відбулася зустріч з гостями з Австралії – родиною Андрія Білинського, нащадками професора тіловиховання Степана Гайдучка.
Родину Білинських добре знають в українській діаспорі в Австралії. Так, Андрій Білинський - внук Степана Гайдучка, очолює українську громаду в Сіднеї, його дружина - Софія Мицак, працює викладачем в університеті Сіднея і є директором школи княгині Ольги, а їх доня Поліна – організатор українських свят, концертів та презентацій. У музейній зустрічі взяли участь представники львівських родин Семотюків, Стратійчуків, Білинських, Огорчаків, Служинських, Мицик, Косарчин. Поважне товариство згадувало про часи, коли війна розділила родину по різних континентах. Згадувала тих, хто відбув табори гулагу, хто опинився в окупаційному режимі Німеччини, Польщі, а хто – в далекій Австралії. Згадували про улюбленого прадіда Євгена Білинського, єдиного пасічника – підприємця, який фінансово допомагав здобувати наукові студії всім молодим членам родини, про зв’язки родини з Петром Франком. Мова йшла також і про одного з представників Білинських, який просив руки славної Соломії Крушельницької. Дуже зворушливим було спілкування по телефону ще з одним представником родини - 100-літнім Клавдієм Білинським із Сіднею, який вітав усіх бадьорим голосом. Всі присутні згадували професора фізкультури в Медінституті Степана Гайдучка, який був відмінним лещатарем.
У зустрічі брали участь Голова Фонду св. Володимира Ігор Матушевський й Олександра Крип’якевич, які разом з родиною Андрія Білинського обговорили програму майбутніх проектів із вшанування пам’яті Степана Гайдучка.

Розповідає Андрій Білинський...

Учасники зустрічі