Середа, 21 листопада, 2018

25 листопада, неділя - Лекція-концерт "Джакомо Пуччіні і Соломія Крушельницька: паралелі долі"

Лекція-концерт присвячена 160-річчю від дня народження італійського композитора Джакомо Пуччіні.

У заході беруть участь:

Галина Тихобаєва, лектор, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

Антоніна Лісогорська, сопрано, лауреат міжнародних конкурсів

Соломія Пушкар, партія фортепіано

Творчий керівник Олена Міщук

Початок о 15.00

Вхід вільний, будемо вдячні за доброчинні внески

Джакомо Пуччіні - студент Міланської консерваторії

Соломія Крушельницька - студентка консерваторії Галицького музичного товариства

"Чому саме паралелі? Напевне тому, що порівнювати людей або їхні життєві долі, тим більше мистецькі вартості немає жодного сенсу. Зрештою, загальновідомо, що будь-яке порівняння кульгає. Що стосується Пуччіні та Крушельницької, то їхні життєві шляхи не раз перетиналися, проте у кожного була своя доля, їхні світи – композитора і співачки, великого італійця  і видатної українки, чоловіка і жінки – були паралельними. У них було багато спільного. Наприклад, часові рамки: розквіт творчості Пуччіні та сценічної кар’єри Крушельницької припадає на кінець 19 початок 20-го століття. Географічний простір, на якому вони зустрічалися час від часу: Кремона, 1895; Парма,1898; Бреша, 1904, Єгипет,1908, Віареджо, Торре дель Ляґо 1910-20-ті роки. І, найголовніше. Цих двох митців об’єднував один світ, світ – музики і театру, якому вони були віддані і який приніс їм славу."
Галина Тихобаєва