Субота, 01 вересня, 2018

Дні європейської спадщини - вересень 2018.

П’ятниця, 7 вересня о 17 год. Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові

Той, хто відновлює гармонію: професія настрійника фортепіано. Лекція-демонстрація
Одна з найзагадковіших музичних професій – це професія настрійника, адже саме він найкраще розуміється на струнах душі фортепіано. Представники цієї професії володіють особливими знаннями і вміннями, а також мають абсолютний слух. Під час лекції викладач Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Едвард Куц розповість про секрети своєї професії, продемонструє, як настроювати фортепіяно, а також поділиться спогадами про свого вчителя, легендарного львівського настрійника Андрія Матвійовича Тарасика.

Неділя, 9 вересня о 16 год. Меморіальний музей Станіслава Людкевича
"Сторінками історії професійних об’єднань українських музикантів у Львові. "
Розповідь-лекція Мар’яни ЗУБЕЛЯК, старшого наукового співробітника Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

1934 року у Львові був заснований Союз Українських Професійних Музик. Він об’єднав музикантів, які здобули фахову освіту у вищих навчальних закладах Європи. Хоча ця творча спілка проіснувала недовго (до вересня 1939 р.), вона зуміла внести в музичний розвиток Галичини важливі якісні зрушення, а Львів став одним із вагомих центрів європейської культури.
Розповідь базується на оригінальних документах з архіву С. Людкевича.