Понеділок, 20 серпня, 2018

23 серпня Виставка художніх робіт Софії Мицько. ХVII Зібрання родини Соломії Крушельницької (оновлено)

Фундаментом держави є міцна родина. Символічним є те, що напередодні Дня Незалежності 23 серпня 2018 р о 16 год. у Музично-меморіальному музеї С. Крушельницької у Львові відбудеться ХVII Зібрання родини Соломії Крушельницької. У Музеї стало уже доброю традицією хоча б раз у рік збирати родину Великої співачки, як по лінії батька отця Амвросія, так і по лінії матері Теодори Савчинської. І хоча на такі перші зустрічі з’їжджалися представники родини навіть із далекого зарубіжжя, то цьогорічна подія передбачає бути скромнішою, охопивши лише Львівщину та Івано-Франківськ. Серед представників родини наших сучасників є відомі композитори Мирослав Скорик (80-річний ювіляр), Богдана Фільц, музиканти Іванна Гусар, Андрій Карп’як, Мирослав Левицький, письменники Андрій Содомора, Теодора Савчинська-Латик, священики, юристи, лікарі… Є у родині і художники. Тому і виникла ідея започаткувати цикл виставок « Художники з родини Соломії Крушельницької». У рамках цього циклу представляли свої роботи художники Дем’ян Перетятко (2012 р.), Олег Вачков (2013р.), Ярослава Латик (2014р.). Цього року під час ХVII Зібрання родини відкриється виставка юної мисткині Софії Мицько, студентки 3-го курсу факультету художнього розпису Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. Мама Софії Мицько пані Роксолана походить з родини Олімпія Савчинського, рідного брата матері Соломії Крушельницької.

Софія Мицько народилася 17 травня 2001 року в селі Миклашів Пустомитівського району Львівської області у сім’ї священика отця Дмитра Мицька. ЇЇ мама, Роксолана, походить з родини Олімпія Савчинського, рідного брата матері Соломії Крушельницької.
Софія з дитинства любила малювати і розпочала свою мистецьку освіту спочатку у художньому гуртку м. Винники, а з восьми років – у Центрі творчості для дітей та юнацтва Галичини “Погулянка” у Львові (викладачі Є. Потапов та К. Потапова). У 2016 р. вона стала студенткою факультету художнього розпису Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, де її наставниками є митці: О. Коцовська, Т. Балух, С. Гриньків, О. Зятик та ін. На даний момент Софія є студенткою 3-ого курсу. Творчі роботи Софії Мицько неодноразово виставлялись на художніх виставках.
Про себе юна мисткиня розповідає: “Найбільше мені подобається створювати “олійні роботи”. … Я можу сидіти над полотном годинами, малюючи і не помічаючи, як біжить час… Працюю з ґіпсом та з штукатуркою під назвою “сграфіто” … Дуже хочу навчитися малювати ікони.
Надихають мене світлі відтінки і світлі роботи, але інколи хочеться додати глибини, темних кольорів.
Мрію самореалізуватися у своїй діяльності і багато мандрувати. Це дає можливість бачити найкрасивіші місця світу і передати свої враження на полотні”.
На пропонованій виставці репрезентуються роботи 2013-2018 рр., в яких авторка, використовуючи різні техніки, створює портрети, натюрморти, настроєві замальовки. У своїй більшості – це академічні твори навчального процесу, але є і малюнки “із записника”.
Зичимо молодій художниці здоров’я, творчого натхнення і Божого благословення.

ХVII Зібрання родини Соломії Крушельницької

Напередодні Дня Незалежності 23 серпня 2018 року у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбулося ХVII Зібрання родини співачки. «Родове дерево» Соломії Крушельницької багатогалузеве, щедре, міцне і здорове своїм корінням, бо ж багатодітними і талановитими були подружжя Савчинських і Крушельницьких та їх нащадки за два останні століття. Серед них: оперна примадонна – відома у Європі співачка Іра Маланюк(Австрія); художниця Ярослава Музика; композитор, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Мирослав Скорик; композитор і музикознавець, заслужений діяч мистецтв України Богдана Фільц; психотерапевт, професор Олександр Фільц; письменник і перекладач, лауреат премії ім. М. Рильського Андрій Содомора; лікар і поетеса, член Національної спілки письменників Теодора Савчинська-Латик; священики о. Богдан Нуд, о. Тарас Савчинський; відомий правник Тарас Костур; талановиті музиканти Іванна Гусар та Андрій Карп’як; Герой Небесної сотні Андрій Дигдалович.
Перше Зібрання родини відбулося у День Незалежності України 24 серпня 2002р. і було численним, з представниками діаспори зі США та Канади. Тоді багато членів родини вперше дізналися один про одного, познайомилися, зав’язали дружні взаємини. Відтоді ці зустрічі в Музеї Соломії Крушельницької стали щорічними.
Цьогорічне Зібрання було велелюдним – близько пів сотні осіб. Серед присутніх були представники родин Савчинських, Вачкових, Нудів, Костурів, Содоморів, Мельників, Ліскевичів, Лисків, Дигдаловичів, Білевичів.
Розпочав урочистості Андрій Содомора, прочитавши свої нові твори. Прозвучали також поетичні рядки отця Тараса Савчинського. Після цього відбулося відкриття виставки з циклу «Художники з родини Соломії Крушельницької» Софії Мицько, студентки 3-го курсу факультету художнього розпису Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. Молоду художницю вітали батько отець Дмитро Мицько, дідусь отець Тарас Савчинський, мистецтвознавець Ірина Вачкова.
Справжнім подарунком для присутніх став сигнальний примірник книжки «Рід Крушельницьких: погляд з XXI століття», яку представила одна із авторів цього видання Звенислава Костур.