П'ятниця, 01 червня, 2018

6 червня, середа - Концерт пам'яті Василя Барвінського

9 червня минає 55 років, як відійшов у вічність композитор Василь Барвінський (1888-1963). Композитор, піаніст, педагог, музичний критик, лектор,  організатор музичного життя Галичини - у кожній з цих сфер митець залишив помітний слід. Здобувши професійну музичну освіту у Празі, молодий музикант  мріяв залишитися у цьому мистецькому центрі Східної Європи, натомість, обов'язок покликав його до Львова, і Василь Барвінський віддано служив українському музичному мистецтві, розділивши трагічну долю української інтелігенції в умовах сталінського режиму. Він прожив 75 років, з яких десять провів у Мордовських таборах. Після повернення із заслання він дізнався, що весь його архів, усі рукописи його творів знищено. Виснажений, хворий, він відновлював з пам'яті свої твори. Згодом віднайшлися деякі його композиції в учнів, шанувальників його таланту. Більшість композиторської спадщини  Василя Барвінського віднайдено, і сьогодні постає завдання популяризувати твори композитора як в Україні, так і за її межами.

Пропонований концерт знайомить з віолончельними творами композитора, що були написані для конкретного виконавця - Богдана Бережницького, талановитого високопрофесійного. музиканта.

Початок о 16.00   Вхід вільний.