Середа, 30 травня, 2018

26 травня 2018 р. відійшов у вічність Богдан Сойка

В пам’ять художника і друга Музею.

Напередодні свята Пресвятої Трійці усіх вразила сумна звістка – раптово покинув нас, відійшов у вічність, Богдан Сойка. Мистецька еліта Львова втратила талановитого художника, глибокого філософа, високодуховну людину, активну на полі громадської діяльності і, водночас, надзвичайно скромну і чуйну.
З Музеєм Соломії Крушельницької Богдана Сойку в’язали дружні стосунки – він був для нас щирим порадником, дарителем, учасником багатьох подій. Був серед тих, хто творив експозицію і формував концепцію Музею. Впродовж майже 30-ти років Салон музею прикрашає портрет Соломії Крушельницької роботи Богдана Сойки, подарований художником у 1990 році. Цікава, а з огляду теперішньої сумної події, навіть містична історія цього полотна. Свого часу п. Богдан не встиг завершити портрет (хоча ми і відвідувачі музею завжди сприймали його як повноцінний твір) і час від часу виявляв бажання його домалювати. Позаяк картина займає центральне місце в експозиції, нам було непросто з нею розлучитися. Врешті, наприкінці минулого року портрет повернувся в майстерню художника. І … доля розсудила так, що в останні дні свого життя Богдан Сойка працював над портретом Соломії Крушельницької.

Ще одна незабутня зустріч із Сойкою-художником відбулася у липні 2009 року. Саме тоді у нас експонувалася виставка його творів “Малюю музику природи”, яку митець присвятив 20-річчю Музею Соломії Крушельницької. Тоді відвідувачі виставки мали можливість побачити ескізи до згаданого портрету співачки, а також інші художні роботи, такі неповторні, що запам’ятовуються назавжди, розкриваючи кредо автора: “Мистецтво – це не зображення гарних речей, а гарне зображення речей”.
Богдан Сойка був не лише талановитим художником, а й тонким поціновувачем музики. Сам гарно співав, грав на мандоліні, знав багато відомих та маловідомих пісень Львівського ретро. Тому часто відвідував наші концерти та музичні вечори в товаристві своїх друзів Марії Процев’ят, Ярослави Матюхи, Богдана Козака, Ореста Скопа.
27 жовтня 2018 року художнику виповнилося б 80…

Працівники Музею висловлюють щирі співчуття рідним і близьким Богдана Сойки з приводи великої втрати.

Віная Йому пам’ять!