П'ятниця, 27 квітня, 2018

27 квітня, п’ятниця – Концерт "Відлуння солов'їного співу"

Концерт "Відлуння солов'їного співу" в мистецькому проекті "Незабутні постаті" приурочений до ювілейних роковин Олександри Любич-Парахоняк (14.03.1892, м. Станиславів, тепер м. Івано-Франківськ – 23.02.1977, с. Винники Львівської обл.) – оперної, опереткової та камерної співачки (лірико-драматичне сопрано).
Навчалася у Вищому Музичному інституті (1907-1912, клас вокалу С. Козловської ), далі 1912-1914 у Варшаві (клас Олександр Мишуги), згодом у Львівській консерваторії (1916-1917, клас Чеслава Заремби). На сцені Львівського оперного театру дебютувала у 1917 році.
Виконавиця партій: Оксани ("Запорожець за Дунаєм" С. Гулака-Артемовського), Наталки ("Наталка-Полтавка" І. Котляревського - М. Лисенка), Катерини ("Катерина" М. Аркаса), Тетьяни, Іоланти ("Євгеній Онєгін. П. Чайковського), Рахиль ("Жидівка" Ж. Галеві), Аїди, Джільди, Амелії ("Ріголетто", "Бал-маскарад" Дж. Верді), Мікаели ("Кармен" Ж. Бізе), Маргарити ("Фауст" Ш. Гуно), Гальки (однойменна опера С. Монюшка), Маженки (Продана наречена" Б. Сметани), Недди ("Паяци" Р. Леонковалло), Баттерфляй ("Чіо-Чіо сан" Дж. Пуччіні) та інш.
О. Любич-Парахоняк володіла голосом широкого діапазону, ніжного "оксамитового" забарвлення, рівним і чистим у всіх регістрах, що філігранно звучав на піаніссімо, чітку дикцію, акторський талант.
В концертному репертуарі співачки - твори В. Матюка, К. Стеценка, М. Гайворонського, П. Чайковського, С. Рахманінова, Ф. Шуберта, Р. Шумана, С. Монюшка, Е. Гріга та інш.
Впродовж тривалого артистичного життя партнерами О. Любич-Парахоняк на оперних сценах були видатні співаки - Адам Дідур, Ян Кепура, І. Дигас, Зенон Дольницький, Н. Манн, Михайло Голинський, М. Мартіні.
В концертній програмі прозвучать твори В. А. Моцарта, Дж. Пуччіні, Р. Вагнера, М. Аркаса, С. Гулака-Артемовського, М. Лисенка, С. Людкевича, В. Барвінського з репертуару знаної української співачки Олександри Любич-Парахоняк.
Виконавці: студенти вокального факультету Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка – Ольга Вельгош, Михайло Гриньо, Євгенія Кулик, Мар'яна Кучма, Марія Ліщинська, Оксана Лопата, Максим Сальніков, Інна Федорій. Концертмейстери: Ольга Козлан, Олександра Кропивницька клас професорів ЛНМА імені М.В. Лисенка Божко Л.Ф., Ончула П.Е., Вітошинського Р.З., Галій М.В., Матюхи Я.С., Савчук Л.Ю., Косопуда Б.Й., Жишкович М.А.
Виставка на документах і матерілах Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові (куратор – старший науковий співробітник Музею Мар'яна Зубеляк).
Вступне слово: кандидат мистецтвознавства, доцент Ніна Дика.
ЗАПРОШУЄМО!
Початок о 16.00.