Вівторок, 17 квітня, 2018

Виставка художніх робіт в Арт-фойє національної оперети України у Києві

18 квітня цього року в Арт-фойє національної оперети України у Києві відкрилася виставка художніх робіт, присвячена українській оперній співачці Соломії Крушельницькій. Ця виставка проводиться у рамках міжнародного мистецького проекту «СОЛОМІЯ». Організаторами виставки є благодійний фонд «Україна – це ми» і Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові. Одним з організаторів цієї мистецької акції є також і Мирослав Скорик - внучатий племінник Соломії Крушельницької, композитор і музикознавець, народний артист України, лауреат премії імені Тараса Шевченка.

На виставці представлено 10 живописних полотен – портретів, сюжетних робіт і пленерного живопису відомих українських художників – Панаса Тітенка, Олександра Олохова, Андрія Потурайла, Олександра Мельникова, Віктора Горяєва та інших. Цих митців об’єднала одна мета – засобами живопису відтворити образ Соломії Крушельницької й відобразити прекрасні куточки рідної України, пов’язані з українською співачкою. Поруч з художніми роботами експонуються матеріали з фондів меморіального музею співачки у Львові, зокрема реконструкція театрального костюму Соломії Крушельницької у ролі Чо-Чо-сан з опери Джакамо Пуччіні «Мадам Баттерфляй».
На відкритті виставки виступили Нінель Бабенко – голова правління благодійного фонду «Україна – це ми» і почесний президент цього фонду Юрій Юров, а також Галина Тихобаєва – директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові та головний хранитель фондів цього музею Ірина Криворучка.