П'ятниця, 26 січня, 2018

Рівно 90 років тому Соломія Крушельницька концертувала в США і Канаді

Соломія Крушельницька була першою українською оперною зіркою, яка приїхала до Сполучених Штатів Америки. Тоді філадельфійська газета "Америка" констатувала: "Вже від довших літ українські громадяни в Америці робили заходи, щоб найславніша українська співачка Соломія Крушельницька приїхала на землю Вашингтона прославити українську пісню. Бо вже ціла Европа і Полуднева Америка чули не тільки її голос, який є дійсним даром Божим, але чули її українську пісню. Скрізь по широкому світі вона ступала по квітах слави в товаристві рідної пісні…" ("Америка", 26.01.1928).
Під час концертного турне, яке тривало до кінця травня, співачка відвідала дванадцять міст США і Канади – Нью-Йорк, Філадельфію, Йонкерс, Нюарк, Пітсбург, Норттемптон, Детройт, Вашингтон, Клівленд, Вінніпег, Чикаго, Монреаль.
Концертна подорож Соломії Крушельницької пройшла надзвичайно успішно, залишивши незабутні враження і теплі спогади в серцях багатьох людей, а також і самої артистки.

Повний текст публікації Надії Костянець читайте на нашому сайті: Концертне турне Соломії Крушельницької містами США і Канади