Середа, 17 січня, 2018

Виставка "На вершині світової слави" в Луцьку

З 24 січня по 28 лютого 2018 р. в Художньому музеї м. Луцька (відділу Волинського краєзнавчого музею) експонуватиметься виставка “На вершині світової слави”
На виставці демонструються оригінальні матеріали з фондів Музею Соломії Крушельницької у Львові, які розкривають найважливіші етапи біографії української співачки, її виступи на найвідоміших оперних та концертних сценах світу. Це – фотографії С. Крушельницької в різних ролях та в приватному житті, програми її виступів, клавіри опер та нотні видання з бібліотеки артистки, її особисті речі, документи. Доповнюють експозицію реконструкції сценічних костюмів Соломії Крушельницької.

Окремий розділ виставки становлять твори живопису сучасних українських художників, які були створені в рамках мистецького проекту “Solomiya” під патронатом благодійного фонду “Україна – це ми”. Це – портрети С. Крушельницької, а також пленерні роботи, на яких зображені куточки Львова, що пов’язані із життям і творчою діяльністю видатної артистки.
Всі ці матеріали дають відвідувачам виставки можливість краще пізнати велич і надзвичайний талант однієї з найбільших оперних співачок кінця ХІХ – початку ХХ ст.

У відкритті виставки візьмуть участь директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Галина Тихобаєва, директор Художнього музею м. Луцька Зоя Навроцька, завідувач наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Данута Білавич, старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Галина Огорчак.
В рамках відкриття виставки відбудеться концерт вокальної музики за участю заслуженої артистки України, солістки Львівської обласної філармонії Лілії Коструби (сопрано) та заслуженої артистки України, професора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Ярослави Матюхи (партія фортепіано).

Відкриття виставки відбудеться 24 січня 2018 р. о 15 год. в Художньому музеї м. Луцька (вул. Кафедральна, 1а)