Четвер, 02 листопада, 2017

6-7 листопада - ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Меморіальні музеї сьогодні"

ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція Меморіальні музеї сьогодні: специфіка фондової, експозиційної та освітньої роботи

Львів, 6-7 листопада 2017 р.

Програма

Понеділок, 6 листопада 2017 р. 10.00

1. Слово привітання.
Галина Тихобаєва, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

2. Проблеми дослідження біографії Соломії Крушельницької (на прикладі матеріалів з особистого архіву співачки).
Данута Білавич, завідувач наукового відділу Музично-меморіального музею С. Крушельницької у Львові

3. Особливості побудови експозиції Педагогічно-меморіаль¬ного музею Василя Сухомлинського.
Олександр Міхно, директор Педагогічного музею України, кандидат педагогічних наук

4. Науково-освітня робота в контексті формування стратегії музею.
Аліса Семенова, старший науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, м. Київ

5. Співпраця із засобами масової інформації на прикладі підготовки науково-освітніх проектів музею - інсталяції "Під наглядом" та "Hrushevsky Garden Party".
Дарія Сухоставець старший науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, м. Київ

6. З приватного життя Соломії Крушельницької: Записник з кулінарними рецептами співачки.
Ірина Криворучка, головний зберігач фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

7. Науково-освітня робота Кам'янського державного історико-культурного заповідника в популяризації теми життя і творчості Кароля Шимановського.
Алла Єфремцева, науковий співробітник відділу пам’яток Кам’янського державного історико-культурного заповідника

8. Колекція творів Олекси Новаківського – щедрий дар про¬фесора Миколи Мушинки та його дружини Магдалини Мушинки.
Ірина Різун, завідувач Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського

9. Освітня та проектна діяльність сучасного музею: простий досвід непростого музею.
Марія Юзлова, заступник директора з наукової роботи обласного літературно-меморіального музею М. Островського

10. Архіви солістів Львівського театру опери та балету у збірці Музично-меморіального музею Соломії Крушель¬ницької у Львові.
Олександра Кирик, старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

11. Особливості побудови музейної експозиції Кароля Шимановського в с. Тимошівка.
Галина Таран, директор Кам’янського державного історико-культурного заповідника

12. Цитра у меморіальній збірці о. Павла Олійника (Музей сакрального мистецтва та історії переслідуваної церкви Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани).
Володимир Парацій, завідувач науково-дослідного відділу Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани (Тернопільська область)

13. Особливості експозиційної роботи Меморіального музею А. Б. Солов’яненка.
Євген Олійник, завідувач відділення Музей Анатолія Солов’яненка (Козинський Історико-краєзнавчий музей)

14. Новая экспозиция Мемориального музея К. Г. Паустов¬ского в Одессе. Особенности построения в современных реалиях.
Лилия Мельниченко, зав. Мемориальным музеем К.Г.Паус¬товского (филиал Одесского литературного музея)

15. "Время больших ожиданий": восстановление историчес¬кой памяти в городском пространстве. Научно-просвети¬тельская работа в одесском Мемориальном музее К. Г. Паустовского.
Татьяна Рыбникова, старший научный сотрудник Мемо¬риального музея К. Г. Паустовского (филиал Одесского литературного музея)

16. Натхненний мелодіями: лейтмотив “лицарської епопеї” у творчості Олекси Новаківського.
Олександр Шейко, молодший науковий працівник Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського

17. Науково-просвітня робота Художньо-меморіального музею Івана Труша (відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького).
Роксоляна Козак, завідувач відділу Художньо-меморіального музею Івана Труша

18. Практика написання музейних прес-анонсів і прес-релізів.
Роман Метельский, науковий співробітник Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові

19. Інтерактивні форми навчання для дітей у Художньо-меморіальному музеї Олени Кульчицької на прикладі тематичного заняття "У світі казки" (для молодшого шкільного віку).
Надія Ленько, молодший науковий співробітник Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької

20. Постаті Музею НТШ у Львові на тлі епохи (1912-1939).
Василь Банах, кандидат історичних наук, НУ “Львівська політехніка”, старший наук. співробітник Львівського музею історії релігії

21. Нотна колекція П. І. Чайковського з фондів Кам’янського державного історико-культурного заповідника.
Світлана Філіпова, науковий співробітник фондів Кам’янського державного історико-культурного заповідника.

22. Особливості створення літературно-музичної композиції (на прикладі життя і творчості Наталії Давидової).
Наталія Пугач (старший науковий співробітник історичного музею), Лариса Висоцька (науковий співробітник історичного музею) Кам'янський державний історико-культурний заповідник.

Підведення підсумків конференції

Модератори:
Данута Білавич, завідувач наукового відділу Музею
Роксоляна Пасічник, старший науковий співробітник Музею

Вівторок, 7 листопада 2017 р. 10.00

Майстер-класи

Створення веб-сайту Меморіального музею з "нуля": досвід Музею Соломії Крушельницької.
Роксоляна Пасічник, старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

Музика на дотик: робота в музеї з незрячими і слабозрячими відвідувачами.
Галина Огорчак, старший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові

Музика навколо нас.

Медіа-партнер