Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Середа, 05 квітня, 2017

7 квітня — 14 травня 2017 - виставка в Коломиї

 7 квітня 2017 р. о 14.00 у приміщенні Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського (м. Коломия, вул. Театральна, 25) відбудеться відкриття виставки матеріалів з фондової колекції Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові "На вершині світової слави".

Творчість Соломії Крушельницької (1872-1952) мала великий вплив на розвиток оперного мистецтва кінця ХІХ – початку ХХ ст. Славетній українській співачці й сьогодні відводиться вагоме місце в історії світової музичної культури. Від початку кар’єри цієї талановитої артистки авторитетні музичні критики постійно акцентували на своєрідності мистецького обличчя та винятковій обдарованості Соломії Крушельницької. “Вона володіла тією таємничою субстанцією, – писав італійський музикознавець Рінальдо Кортопассі, – яка розливаючись рікою, зачаровує публіку і несе в собі присмак безсмертної слави”.

Основною складовою незвичайного успіху артистки, “своєрідного феномену Соломії Крушельницької”, як зазначали музикознавці, крім природних голосових даних, став багатогранний драматичний талант, завдяки якому вона створила незабутні музично-драматичні образи на оперних сценах багатьох країн. У якій ролі не виступала б Крушельницька – а в репертуарі співачки було близько 60 оперних партій, – вона ніколи не повторювала себе. Поринаючи у чарівний світ співу та гри, була кожного разу іншою до найдрібніших деталей. Описати кожен тріумф української артистки на оперній сцені неможливо. Чо-Чо-сан, Аїда, Галька, Саломе, Електра, Лорелея, Ельза, Брунгільда – ці створені С. Крушельницькою образи стали символом її артистичної майстерності.

Найбільша збірка документальних пам’яток, що розповідає про українську примадонну, зберігається у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові. Основою фондової колекції музею (понад 20 тисяч предметів) є особистий архів Соломії Крушельницької, в якому представлені меморіальні речі співачки, фотографії, афіші та програми її виступів у різних країнах світу, музична критика, епістолярій, грамофонні платівки поч. ХХ ст. із записами музичних творів у виконанні артистки.

На виставці демонструються оригінальні матеріали з фондів Музею Соломії Крушельницької, які розкривають найважливіші етапи життя і творчості української співачки, її виступи на найвідоміших оперних та концертних сценах світу. Це – фотографії С. Крушельницької в різних ролях та в приватному житті, програми її виступів, клавіри опер з бібліотеки артистки, її особисті речі, документи, художні твори. Доповнюють експозицію реконструкції сценічних костюмів Соломії Крушельницької. Окремо представлена тема виступів Соломії Крушельницької в містах Західної України на початку ХХ ст. Всі ці матеріали дають відвідувачам можливість краще пізнати велич і надзвичайний талант однієї з найбільших оперних співачок минулого століття, 145-річний ювілей якої відзначаємо цього року.

 

Архів

 

Довідка для відвідувачів

Музично-меморіальний музей С. Крушельницької
79000, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261-04-76, тел/факс 261-04-74
e-mail: muzejsk@ukr.net

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Філія: Меморіальний музей С. Людкевича
79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
тел. (032) 276 96 12


Музей приймає відвідувачів у п’ятнцю і неділю з 10.00 до 17.00
Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 12 осіб