Четвер, 09 березня, 2017

9-29 березня 2017 - Виставка "Шевченкове слово в музиці Миколи Лисенка"

Шевченкове слово в музиці Миколи Лисенка

До 175-річчя від дня народження композитора Миколи Лисенка (1842-1912)

Постаті двох велетнів української культури відіграли вагому роль у формуванні національної ідентичності галицьких українців. Вже на першому Шевченківському концерті у Львові, що відбувся у 1868 р. прозвучав "Заповіт" Миколи Лисенка. Саме цей твір, написаний на прохання львівської громади спеціально для згаданого концерту, поклав початок музичної Шевченкіани композитора. Упродовж свого життя М. Лисенко створив 87 композицій на тексти Кобзаря, охопивши усі музичні жанрі – від вокальної мініатюри до монументальних вокально-симфонічних полотен. Жоден інший композитор світу не має у своєму доробку такої кількості музичних прочитань поетичних творів одного автора.

У музичній Шевченкіані Миколи Лисенка значне місце посідає жанр солоспіву. Тематика вокальних творів охоплює широку гаму настроїв, почуттів. Солоспіви М. Лисенка вже більш, як 150 років звучать з концертної сцени, викликаючи захоплення слухачів у різних країнах світу. Визначні українські співаки ІІ половини ХІХ ст. – І половини ХХ ст. активно пропагували вокальні композиції Миколи Лисенка.

Творчість Миколи Лисенка мала в Галичині своїх палких поціновувачів. Свідченням цього стало урочисті відзначення у Львові ювілею і пам’ятних дат композитора у 1903, 1937, 1942 роках.

На виставці представлені матеріали з фондової колекції Музею, які знайомлять з історією Шевченківських концертів на теренах Західної України, іменами найвидатніших українських співаків – інтерпретаторів вокальної творчості Миколи Лисенка на тексти Кобзаря. Це – Олександр Мишуга, Соломія Крушельницька, Модест Менцинський, Михайло Голинський, Анна Крушельницька, Іванна Синенька-Іваницька, Орест Руснак, Одарка Бандрівська.

Окрему групу експонатів становлять програми Шевченківських концертів кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ ст. з особистого архіву композитора Станіслава Людкевича.

Тимчасово відвідувачів не приймає