П'ятниця, 10 лютого, 2017

12-26 лютого 2017 - Виставка "Музична філуменія"

У неділю 12 лютого 2017 р. у приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької (м. Львів, вул. Соломії Крушельницької 23) відбудеться відкриття виставки сірникових етикеток з приватної колекції Галини Панахид «МУЗИЧНА ФІЛУМЕНІЯ».

Філуменія – це колекціонування сірникових етикеток та сірникових коробок.

Від часу створення першої етикетки (1829 р.) до сьогодні сірникові мініатюри вражають розмаїттям зображень і представлених тем. Сюжети розповідають про фауну і флору, історію техніки і дослідження космосу, правила поведінки в побуті і природі, культуру. На сірникових етикетках представлені репродукції творів мистецтва, портрети визначних особистостей, пам’ятки архітектури, музичні інструменти тощо. Зображення ілюструють події і знаменні дати, розповідають про виставки і фестивалі, представляють досягнення у різних наукових сферах. Сірникові етикетки різних країн мають свої особливості – національні елементи, мотиви, традиції.

Окремою групою у філуменії є музична філуменія, яку можна систематизувати за такими темами: «Композитори», «Музичні стилі», «Музичні театри», «Музичні інструменти», «Танці», «Фестивалі і конкурси» тощо.

На виставці представлені 10 серій сірникових етикеток. Зокрема, «Музичні інструменти» (1970-ті рр., фабрика м. Пінськ, Білорусь); «Театри» (1987 р., фабрика м. Барнаул, Росія); «Танці» (1957 р., Балабановська фабрика, Росія); «Композитори» (серія 1 – 1970-ті рр., Бельгія; серія 2 – 1963 р., фабрика «Красная Звезда», Росія) та інші тематичні серії.

Під час відкриття виставки відбудеться зустріч з колекціонером Галиною Панахид. Логічним музичним доповненням презентації будуть виступи студентів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Дарії Курташ, Квітослави Созанської, Наталії Горбань, Вікторії Снігурової класу камерного співу старшого викладача Іванни Комаревич, партія фортепіано – Оксана Древицька.

Виставка експонуватиметься до 26 лютого 2017 р.

Тимчасово відвідувачів не приймає