Вівторок, 27 грудня, 2016

28 грудня 2016 - 31 січня 2017 - "Педагог", виставка з матеріалів архіву Марії Крушельницької

28 грудня о 16.00 відбудеться відкриття третьої виставки з циклу “Світ моєї музики” – “Педагог”, побудованої на матеріалах архіву піаністки Марії Крушельницької. Оригінальні афіші та фотографії ознайомлять гостей Музею з педагогічною діяльністю артистки. Про педагогічні принципи Марії Крушельницької розповість професор Наталія Кашкадамова.

Музичною окрасою виставки стануть фортепіанні твори у виконанні випускників класу професора Марії Крушельницької Йожефа Ерміня, Мар’яни Самотос та Василя Котиса.

Вхід вільний

Довідка:

Крушельницька Марія Тарасівна (31.12.1934, Харків). – піаністка, педагог, донька письменника Тараса Крушельницького, розстріляного разом з братом Іваном в 1934 р. органами НКВД (інші члени родини загинули на Соловках). У 1935-1943 рр. перебувала з мамою на засланні в Курську. Після повернення до Львова навчалася у Львівській музичній десятирічці (тепер – Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької) на відділі фортепіано в класі Олександри Пясецької-Процишин. Подальшу професійну музичну освіту здобула в Московській державній консерваторії ім. П. Чайковського та аспірантурі в класі проф. Г. Нейгауза (1952-1960). З 1960 р. викладає у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка (тепер – Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка), професор, у 1991-1999 рр. – ректор. Лауреат Першого конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1962). Народна артистка України (2005). Викладацьку роботу поєднувала з активною концертною діяльністю. Гастролювала в різних містах України та за кордоном (Росія, Польща, Хорватія, Югославія, США, Канада). Як досвідченого педагога і талановитого музиканта М. Крушельницьку часто запрошують в журі різних піаністичних конкурсів.

У репертуарі піаністки – твори світової фортепіанної спадщини. Однак основу концертного репертуару складає доробок українських композиторів. Її інтерпретація фортепіанної музики М. Лисенка, Л. Ревуцького, С. Людкевича, В. Барвінського, Н. Нижанківського, В. Косенка, М. Колесси, А. Кос-Анатольського, Б. Фільц стала еталонною, відіграючи важливу роль у формуванні виконавської традиції. У своїй концертній та педагогічній діяльності М. Крушельницька є активним популяризатором композиторської творчості українських митців, в тому числі львівських. Вона здійснила записи грамплатівок та компакт-дисків, до яких ввійшли твори українських композиторів, часто виступала на радіо і телебаченні.

М. Крушельницька очолює Всеукраїнський фонд ім. Г. Нейгауза, опікуючись молодими талантами.

Серед учнів М. Крушельницької – лауреати Міжнародних конкурсів Й. Єрмінь, Я. Боженко, В. Котис.

Тимчасово відвідувачів не приймає