Субота, 17 вересня, 2016

23 вересня - День народження Соломії Крушельницької

Урочисті заходи, присвячені 144-ій річниці від Дня народження Соломії Крушельницької

У програмі:

Cлово привітання  –  Галина Тихобаєва, директор Музею

1896 рік у житті Соломії Крушельницької

Данута Білавич, завідувач відділу Музею: 1896 рік для Соломії Крушельницької був насичений подіями і перемогами. Географія її гастрольних подорожей надзвичайно широка – Кремона, Задар, Краків, Трієст, Одеса... Кожен новий виступ співачки вимагав самовідданої праці і мобілізації всіх зусиль, але одночасно ставав сходинкою до вершин оперного виконавства. І саме з цим роком пов’язана найромантичніша історія з життя Соломії Крушельницької...

Відкриття виставки "Cкарби Соломіїного Дому"

Ірина Криворучка, головний хранитель фондів Музею: На виставці представлено різноманітні документальні пам’ятки, які поповнили нашу музейну скарбницю у 2016 році. Усі ці матеріали – оригінальні фотографії й документи, архівні платівки і давні нотні видання, художні роботи та старі часописи, представляють окремі історії, пов’язані з іменами Соломії Крушельницької, Станіслава Людкевича, Модеста Менцинського, родини Бандрівських, Марії Крушельницької, Тамари Дідик та багатьох інших українських й зарубіжних виконавців. Поруч з тим, окрема частина експозиції присвячена постаті письменника Івана Франка, життєві дороги якого не раз перепліталися із "львівською історією" самої Соломії Крушельницької тачленів її родини.

Концерт "Франкове слово в музиці".

Виконавці: Лілія Коструба (сопрано), Ярослава Матюха (партія фортепіано), Роксоляна Пасічник (модератор)

У програмі твори Д. Січинського, Я. Степового, А. Кос-Анатольського, Ю. Мейтуса, Б. Фільц, Б. Дрималика, Б. Янівського, а також українська народна пісня із записів Івана Франка в опрацюванні Володимира Флиса.

Початок о 16.00.                               Вхід за запрошеннями