Четвер, 28 квітня, 2016

Акція на підтримку встановлення меморіальної таблиці Василю Барвінському на фасаді Львівської філармонії

Колектив Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові підтримує ініціативу Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка щодо встановлення на фасаді будівлі Львівської обласної філармонії меморіальної таблиці видатному композиторові та музично-громадському діячеві Василю Барвінському.

"Своєю музикою Барвінський-композитор прославив місто Львів, його твори видавалися і виконувалися в Австрії, Німеччині, Чехії, Японії, США. Цей музикант добре відомий поза межами України.

100 років тому Василь Барвінський став на чолі Українського музичного інституту (а від 1939 року – державної Консерваторії) у Львові, поширив діяльність цього навчального закладу на всю Галичину і зберіг його при всіх змінах різних окупаційних влад. У 1940-х роках ця Консерваторія розміщувалася сáме в будівлі нинішньої Філармонії, і там її директором працював Барвінський.

Заслуги і значення особи Барвінського були «високо оцінені» радянською владою, яка в 1948 році заслала 60-річного музиканта на 10 років у сибірський табір суворого режиму, а рукописи його творів наказала спалити у дворі все тієї ж будівлі. Значить, ці музичні композиції були настільки небезпечні для радянської влади, що їх треба було знищити!

Після років замовчування твори Барвінського віднайдені і збережені музикантами різних країн. Його музика сьогодні виконується і має великий успіх. Але особа музиканта ще не є вшанованою відповідно до його заслуг. Меморіальна таблиця повинна частково повернути цей борг, який має перед його пам’яттю наше суспільство. Саме зараз, коли минуло 100 років від початку його суспільно цінної діяльності, належна пора встановити не на околиці, а в центрі Львова цю пропам’ятну дошку.

Василь Барвінський – виняткова особистість. Заслуги і життєва доля не дозволяють підходити до нього зі звичайними правилами. Пропам’ятну таблицю слід розмістити саме на фасаді Філармонії – будівлі, де пройшли найвидатніші роки діяльності Василя Барвінського, компенсуючи цим ту кривду, що була там же вчинена його творчій спадщині. Дирекція Львівської обласної філармонії повністю підтримує ініціативу встановлення меморіальної таблиці. Жодних інших таблиць на фасаді цієї будівлі немає".

Закликаємо підтримати цю ініціативу!