Понеділок, 01 лютого, 2016

9 лютого - Презентація проектів кіностудії „ВІАТЕЛ”. Фільм "Дорога. Василь Стефаник"

кіностудія „ВІАТЕЛ” представляє серіал «Гра долі»:

Фільм «Дорога. Василь Стефаник» та новий проект «Михайло Грушевський. Вірю в Україну», зйомки якого щойно розпочалися

9 лютого, 15.00

Фільм «Доро́га. Василь Стефаник» знімався на Покутті в рідному селі письменника Русові, де знаходиться Меморіальний музей і садиба, а також на Буковині - в Чернівцях, де були надруковані його перші літературні твори, і в Музеї видатних діячів у Києві.

Майже все своє життя Василь Стефаник прожив на Західній Україні, але він не відділяв себе від Великої України і вважав, що корінням походить з Наддніпрянщини. Адже його предки були козаками Війська Запорозького. Фільм розповідає про життя і долю Василя Стефаника. Про його кохання.

Про Стефаника – письменника, політика, громадського діяча, депутата Віденського парламенту від селян Покуття, учасника першого у Києві свята Соборності України 22 січня 1919 року.

Фільм «Михайло Грушевський. Вірю в Україну» зніматиметься у Львові та у Києві. Великий і найбільш продуктивний період життя Михайла Грушевського припадає саме на Галичину. Тут, у Львові він майже 20 років був професором в університеті, тут він очолював Наукове товариство імені Шевченка – НТШ. Тут знайшов своїх друзів і соратників, тут сформувалась ціла школа учнів і послідовників Грушевського. Зрештою, тут він одружився і тут народилася його дочка Катерина. Саме у Львові він прожив найщасливіші роки свого життя. За висловом І.Крип’якевича Грушевський всіма силами намагався «засипати провалля», що утворилося між синами однієї землі.

Фільм готується до 150-річчя М.Грушевського.

Знімальна група серіалу «Гра долі» – майже незмінна. Ведуча серіалу – Наталка Сопіт, кінорежисер-постановник і генеральний продюсер – Василь Вітер, засл.діяч мистецтв (професор, директор Інституту екранних мистецтв КНУТКТ ім..І.К.Карпенка-Карого), кінооператор – Георгій Кривошеєнко, звукорежисер Олег Головьошкін, продюсер – Галина Криворчук, режисер монтажу Арсеній Бортник та інші.

На презентацію запрошені директори музеїв Михайла Грушевського, Василя Стефаника, Івана Франка, Соломії Крушельницької, Бібліотеки В.Стефаника та університетської бібліотеки і нащадки Василя Стефаника.

Автори фільму висловлюють подяку меценатам, які допомагають здійснити цей проект.

Тел. для інформації: 067-465-67-36 – виконавчий продюсер Галина Криворчук

www.viatel.kiev.ua