Четвер, 19 листопада, 2015

Сьогодні пішов з життя Роман Стельмащук

Працівники Музею щиро сумують з проводу передчасної смерті знаного львівського музиканта, організатора багатьох музичних імпрез у Львові, приятеля нашого Музею.

Висловлюємо глибоке співчуття родині і близьким покійного.

Вічная пам’ять!

Роман Стельмащук народився 2 липня 1965 р. в Дрогобичі в родині диригента і музикознавця Степана Стельмащука.

Закінчив історико-теоретичний (1992 р., клас доц. Даґмари Дувірак) та композиторський (1993 р., клас проф. Мирослава Скорика) факультети Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка. Навчався в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії наук України в Києві. В 2003 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства.

Автор аранжувань народної, класичної та поп-музики для камерних ансамблів та оркестрів, симфонічного оркестру, синтезатора. Доцент кафедри історії музики Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка.

Упродовж 1990-х рр., працюючи консультантом Львівської організації НСКУ, брав активну участь в організації музичних фестивалів та інших мистецьких акцій у Львові. В 2003 р. заснував і очолив Фестиваль Давньої Музики у Львові, який відбувається щороку за участю виконавців з різних країн Європи.

Засновник і керівник ансамблю давнього співу «A cappella Leopolis», з яким брав участь у Старосондецькому Фестивалі Давньої Музики в Польщі (2003-2005), у Фестивалі Давньої Музики у Львові (2003-05), в концертному циклі «Музика на дворах Європи» (Краків, 2005), виступав у спільних концертних програмах з виконавцями і диригентами з Чехії, Польщі, Швейцарії, України, записав CD «Сіде Адам прямо рая» (українські 12-голосні партесні концерти поч. XVIII ст.).