Субота, 19 жовтня, 2013

21 жовтня - 11 листопада 2013 р. виставка "Українські співаки в операх Джузеппе Верді"

Цього року музична громадськість відзначає знаменний ювілей – 200 років від дня народження видатного італійського композитора Джузеппе Верді. Ще за життя митця його опери здобули надзвичайну популярність серед шанувальників музичного мистецтва. І в наші дні твори Дж. Верді входять в постійний репертуар оперних театрів у всьому світі. Музично-сценічні твори композитора відзначається мелодичним багатством, емоційною насиченістю, почуттями, які в усі часи співзвучні слухачам. Співаки ж цінують опери композитора з виграшність і ефектність арій, пристосованість до голосового апарату, можливість продемонструвати свою сценічну майстерність і тому обирають їх для своїх найвідповідальніших виступів.

У фондах Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові зберігається велика кількість архівних матеріалів, які розповідають про виступи українських співаків в операх Джузеппе Верді. Матеріали знаходяться у різних фондових групах – Фонді Соломії Крушельницької, Фонді музичних діячів, Фонді записів, Фонді Ярослава Грицая та ін. Це – оригінальні фотографії, афіші, програми, нотні видання, фонозаписи. Частина з цих матеріалів представлена на виставці “Українські співаки в операх Джузеппе Верді”.

Персоналіями виставки є Соломія Крушельницька, Олександр Мишуга, Модест Менцинський, Михайло Голинський, Іра Маланюк. Окремо представлені солісти Львівського театру опери й балету, серед яких – Ніна Шевченко, Ніна Тичинська. Володимир Ігнатенко, Ігор Кушплер, Стефан П’ятничко, Наталія Дацько.

Відкриття 21 жовтня, понеділок о 16.00                                 Вхід вільний