Четвер, 24 грудня, 2009

28 грудня 2009 р. о 15.00 Круглий стіл “20 років досвіду”

Запрошуємо Вас на Круглий стіл “Двадцять років досвіду” з нагоди 20-ліття Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.

Круглий стіл “Двадцять років досвіду”
Підсумки ювілейного року

Музей – це ілюзія спокою

Музей Соломії Крушельницької – один з наймолодших у Львові. Першого жовтня цього року минуло 20 років від дня його відкриття. За цей короткий термін Музей став визнаним музичним центром Львова.
Для популяризації скарбів музейної збірки працівники музею Соломії Крушельницької організовують тематичні виставки, ведуть пошукову, наукову та просвітницьку роботу. Сьогодні музей співпрацює з різними науковими інституціями, музикознавцями в Україні та за кордоном, організовує творчі зустрічі, наукові конференції, презентації, тематичні виставки, музичні вечори. У затишному “Салоні” музею відбуваються камерні концерти вокальної та інструментальної музики, які користуються великою популярністю серед любителів музичного мистецтва.
Майже усі цьогорічні заходи були присвячені 20-річчю Музею. Були побудовані виставки “На вершині світової слави” (м. Київ, Меморіальний музей Марії Заньковецької), “20 раритетів Музею Соломії Крушельницької”, “Відома й невідома Соломія Крушельницька”, “Присвяти Станіславу Людкевичу (до 130-ліття від дня народження композитора), “Голос серця” (до 90-річчя Іри Маланюк), “Малюю музику природи” (до 70-ліття Богдана Сойки), “Силует митця” (до 100-річяя від дня народження М. Скала-Старицького), “А. Кос-Анатольський в колі друзів та родини” (до 100-річчя від дня народження композитора). Міжнародний жіночий клуб “ЗОНТА Львів” організував цикл благодійних концертів “Світло мистецтва – світло життя”, що відбувалися у Музеї Соломії Крушельницької за участю провідних музикантів Львова: Л. Кияновської, О. Козаренка, Л. Шутко, С. Приймак, М. Скорика, О. Рапіти і М. Драгана. Музичні вечори за участю наших друзів-артистів Е. Чуприк, Л. Коструби, Б. Косопуда та Я. Матюхи знайомили представників Дипломатичного корпусу Львова з репертуаром Соломії Крушельницької, кращими зразками української вокальної та фортепіанної музики.
Цінним надбанням Музею цього року стали матеріали з особистого архіву відомого дослідника творчості С. Крушельницької Михайла Головащенка, який передав до музею його син Тарас.
Підсумковою акцією став Урочистий вечір з нагоди ювілею Музею Соломії Крушельницької та великий концерт для друзів Музею у Львівській обласній філармонії.
Цього року Музей відвідало понад три тисячі школярів загальноосвітніх шкіл нашого міста у рамках проекту “Львів музичний” під патронатом Асоціації музеїв та галерей, який Музей С. Крушельницької проводив спільно з Будинком органної та камерної музики за фінансової підтримки Управління культури і туризму Львівської міської ради. Добре зарекомендували себе нові форми роботи з учнями середніх і початкових класів: тематичні музейні уроки “У світі музичних інструментів” та інтерактивні екскурсії “Музей – це гарно, цікаво, весело”.
Наукові співробітники не лише плідно працювали, але і щедро ділилися досвідом, гідно представляючи Музей на семінарах і конференціях у Чернігові, Харкові, а в рамках міжнародних програм – у Німеччині та США. Невипадково, саме на базі нашого Музею за участю тренерів зі США у вересні цього року відбувся перший практичний семінар для працівників меморіальних музеїв західного реґіону України.
2009 рік був багатий і на музейні видання, які вийшли в світ завдяки підтримці Львівської міської ради. Це – інформаційно-методичний посібник “Львів музичний”, фотокнига “Соломія Крушельницька. Міста і слава”, бібліографічний довідник “Музею Соломії Крушельницької – 20 років”.
Інформаційно-методичний посібник “Львів музичний” (автор – Данута Білавич) є підсумком Проекту “Цикл культурно-освітніх заходів "Львів музичний"” і вміщує теоретичний матеріал для проведення тематичних музейних уроків, розроблених для учнів старших класів середніх загальноосвітніх шкіл.
Нова книга про Соломію Крушельницьку: “Соломія Крушельницька. Міста і слава” (автори-упорядники Галина Тихобаєва, Ірина Криворучка, художник Олександра Квик, видавництво "Апріорі") – це чудово оформлене мистецьке видання, яке вміщує велику кількість оригінальних світлин видатної української співачки. Упорядники надали слово насамперед Соломії Крушельницькій, а також її сучасникам. Спогади-свідчення документальних фактів часом доповнюють одне одного, часом – заперечують, утворюючи неповторне мереживо Соломіїної долі, імпровізовану подорож у часі та просторі.
Бібліографічний довідник “Музею Соломії Крушельницької – 20 років” (упорядник Мар’яна Зубеляк) знайомить з діяльністю колективу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької впродовж двадцяти років. Книга містить опис музейних видань, публікацій працівників Музею та літератури про Музей, висловлювання його відвідувачів, записані у книгах відгуків та друкованих статтях, тексти привітань з нагоди 20-річного ювілею, світлини з музейної колекції.
Презентовані видання розраховані на широку аудиторію – музикознавців, любителів класичної музики, усіх, кому не байдужа музична культура України.
За великою роботою Музею впродовж 20 років стоїть невеликий колектив – 20 (і це символічно!) відданих Музею працівників. Проте підсумки робити ще надто рано. Ми почуваємо себе двадцятилітніми: позаду дитинство і рання юність, попереду – все життя!

Галина Тихобаєва
Роксоляна Пасічник