Вівторок, 24 березня, 2020

Слухаючи голос Соломії...

Чи здатен старенький грамофон передати момент передчуття щастя? Коли в душі вирують згустки емоцій, а серце вистукує майже божевільний ритм… Музика здатна розкодовувати шифри, навіть шифри душі, заглядати в її найпотаємніші закутки, а голос може передати найрізноманітніші почуття.
Хіба можна щось зрозуміти та відчути, прослухавши коротенький запис столітньої давності? Здавалося б, неможлива ілюзія. Однак вона набирає все більш реальних обрисів, щойно звучать перші звуки арії з опери «Мадам Батерфляй». Лунає голос неперевершеної Соломії Крушельницької, яка виконує партію головної героїні. Інтонаційно можна відчути хвилювання мадам Батерфляй в передчутті зустрічі, яку вона уявляє. На фоні грає оркестр, враження, наче йде по слідах солістки. За своїм характером це розповідна мелодія, яка лише доповнює емоційну гаму співу Крушельницької. Своїм голосом оперна співачка майже повністю малює картину майбутньої зустрічі Батерфляй з її коханим чоловіком Пінкертоном. Хвилювання радісне, адже вона сподівається на щасливий фінал своїх стосунків з Пінкертоном. Більше того, Батерфляй не приховує власного піднесення, вона щиро вірить у їхню зустріч, що коханий повернеться до неї.
Солістка з допомогою різних вокальних прийомів намагається передати ці емоції слухачеві. Звуковий ряд наштовхує на ряд асоціацій, навіть при тому, що уривок виконано італійською мовою. Орієнтовну сюжетну лінію можна вибудувати, як мінімум, з допомогою інтонаційних перепадів та наголосів, які присутні як у співі Крушельницької, так і в мелодії, котру виконує оркестр.
Наприкінці уривку відчувається всезагальне моральне піднесення. Оркестр та солістка стають єдиним цілим, голос та мелодія зливаються воєдино, щоб утвердити саме той фінальний момент в передчутті щастя. Арія дарує слухачеві надію, виводить його емоції на новий рівень та інтригує, повністю втягує в подальший розвиток подій опери «Мадам Баатерфляй».

Марія Глушко

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Група – до 15 осіб

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.