Понеділок, 11 березня, 2019

17 березня - Концерт "Шевченкове слово у Соломіїній пісні"

У родині Крушельницьких “Кобзар” Тараса Шевченка був завжди в особливому пошануванні. Тут його не лише читали, вивчали напам’ять, декламували -- він впливав на формування світогляду дітей. Тому й закономірно, що з юних літ Соломія Крушельницька була знайома з творчістю Шевченка і в продовж свого сценічного життя популяризувала її.
Символічно, що своє перше серйозне “хрещення” у співі юна Соломія отримала у 10 років, виконавши солоспів М. Лисенка до слів Т. Шевченка “На вгороді коло броду” на концерті, що відбувся у Тернополі на честь Кобзаря. З того часу вона – активна учасниця Шевченківських концертів у Галичині, Канаді, США. У програмі останніх концертів Соломії Крушельницької (кін. 40-х рр.) теж звучали Шевченкові твори.
На сьогодні відомо, що у репертуарі Соломії Крушельницької було 14 вокальних творів українських композиторів до віршів Кобзаря. Серед них найбільш чисельно представлені композиції Миколи Лисенка. На жаль, з-поміж фонозаписів Великої співачки на сьогодні нам не відомий жодний твір на текст Т. Шевченка.
Музично-меморіальний музеї С. Крушельницької у Львові, продовжуючи традицію своєї Патронеси, щороку організовує Шевченківські вечори.
17 березня 2019 року, у салоні Музею відбудеться концерт до 205-річниці від дня народження Кобзаря. У ньому візьмуть участь провідні солісти Львівської національної філармонії:
Заслужена артистка України Лілія Коструба (сопрано)
Лауреати міжнародних конкурсів Оксана Савіцька (мецо-сопрано, бандура), Ірин Жовтолист (сопрано), Віталія Голубнича (сопрано).
Концертмейстери – Орест Коструба та учні ЛССМІШ ім.С.Крушельницької: Юлія Курпіта (клас Пінчук Л. Б.), Юрій Козар (клас Коритко І. Т.)

Початок о 16.00.              Вхід вільний