Вівторок, 16 жовтня, 2018

Фестиваль "Марія", Київ, 4-9 жовтня 2018 р.

У жовтні цього року відбувся XV Міжнародний театральний фестиваль жіночих монодрам "Марія". Натхненницею та арт-директором цього фестивалю, який присвячений Марії Заньковецькій, є народна артистка України, лауреат національної премії ім. Тараса Шевченка Лариса Кадирова. Упродовж шести днів на Камерній сцені ім. Сергія Данченка Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка відбулося представлення акторської майстерності митців з України, Литви, Білорусі, Польщі, Словаччини, Ізраїля, Іспанії, Вірменії.
В рамках фестивалю була організована науково-мистецька конференція "Магія акторства. Діалог культур", на якій виступила директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва з доповіддю "Джакомо Пуччіні та Соломія Крушельницька - люди театру" .

Під час фестивалю. Київ, 2018. Анна Коженьовська (Варшава) - мистецтвознавець,
автор рецензії на книгу "Соломія Крушельницька: міста і слава" з директором Музею
Соломії Крушельницької Галиною Тихобаєвою.

Цьогоріч не лише фестиваль відзначав свій ювілей, але й його засновниця -  Лариса Кадирова, яка подарувала глядачам на Ювілейному вечорі одну з найкращих своїх робіт: моно-виставу "Не плачте за мною ніколи".

Працівники Музею Соломії Крушельницької щиро вітають з Ювілеєм шановну Ларису Миколаївну - видатну актрису сучасності, яка свого часу спричинилася до створенню музею Соломії Крушельницької! Зичимо міцного здоров’я, творчої наснаги, нових мистецьких проектів! Многая літа!!!

Під час фестивалю. Київ, 2018. Арт-директор фестивалю "Марія" Лариса Кадирова і Галина Тихобаєва.