Вівторок, 27 лютого, 2018

3 березня 2018 р. (субота) - лекція “Кароль Ліпінський в музичній культурі Львова”

3 березня 2018 р. (субота) о 14:00 год. запрошуємо на лекцію доктора мистецтвознавства, проф. Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Любові Кияновської “Кароль Ліпінський в музичній культурі Львова” у рамках лекторію “Гордість міста” ГО “КонтрФорс”.

Кароль Ліпінський (1790 ─ 1861) ─ польський скрипаль-віртуоз, якого називали “Паганіні Півночі”, неперевершений диригент та справжній народний композитор, який тонко відчував інтонації галицького фольклору. Саме він був головним промоутером музичного життя міста першої половини ХІХ ст. й вивів львівське мистецтво на європейську авансцену. Завдяки К. Ліпінському уже в 1820 році Львів позиціонувався як “місто славних скрипалів”.

Любов Кияновська ─ музикознавець, доктор мистецтвознавства, професор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, член Національної спілки композиторів України. Навчалася на історико-теоретичному факультеті ЛНМА ім. М. Лисенка. 1985 року захистила кандидатську дисертацію на тему “Функції програмності у сприйнятті музичного твору”, а 2001 року ─ докторську дисертацію на тему “Еволюція галицької музичної культури XIX ─ XX ст.”. З 1991 року і до тепер завідує кафедрою історії музики ЛНМА ім. М. Лисенка. Автор монографій та понад 150 статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях.