Субота, 25 березня, 2017

29 березня, 16.00 - концерт вокальної музики М.Лисенка "Я вірую в красу"

«Я вірую в красу». Концерт вокальної музики Миколи Лисенка у бандурному супроводі – творчий проект заслуженого діяча мистецтв УкраїниОксани Герасименко, присвячений 175-річчю видатного українського композитора, педагога, етномузиколога, музично-громадського діяча, засновника національної композиторської школи М. В. Лисенка.Відбудеться 29 березня 2017 року у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові.

Як справжній українець Микола Лисенко був палким прихильником бандури. Багато енергії та праці віддав він справі розвитку і популяризації нашого національного інструменту. Лисенко записував думи та пісні від кобзарів та вперше на професійному рівні детально проаналізував їх. Його праці «Характеристика музичних особливостей українських дум і пісень, виконуваних кобзарем Остапом Вересаєм»(1974), «Про торбан і музику пісень Відорта» (1892) та «Народні музичні інструменти на Вкраїні» (1894) не лише стали першими розвідками у галузі етномузикознавства, а й мали величезний вплив на подальший шлях розвитку кобзарського мистецтва.

Важливим фактом є те, що Микола Віталійович Лисенко заклав основи професійної мистецької освіти в Україні, відкривши в Києві у 1904 р. свою Музично-драматичну школу. У цій школі вперше було відкрито і клас бандури, що, попри всі складності його організації, дав перший випуск у квітні 1911 р.

І хоча Микола Лисенко не написав творів спеціально для бандури, його солоспіви (мистецькі пісні), обробки народних пісень, інструментальні композиції у перекладах для бандури, стали вагомою частиною репертуару кількох поколінь бандуристів. А численні записи народних пісень, яких Микола Лисенко здійснив близькодвох тисяч, до сьогодні служать благодатним матеріалом, з якого сучасні українські композитори черпають натхнення для своєї творчості.

Назва концерту «Я вірую в красу» пов’язана з назвою романсу композитора на слова Дніпрової Чайки, який Лисенко подарував Соломії Крушельницькій.У програмі – солоспіви Миколи Лисенка, а також кілька народних пісень, переклади яких здійснила бандуристка і композитор, доцент ЛНМА ім. М. Лисенка Оксана Герасименко. Прозвучать також кілька творів з інструментальної музики М. Лисенка, які у перекладах Василя Герасименка та інших бандуристів вже стали класикою бандурного репертуару.

Концерт відбудетьсяза участю студентів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка класу заслуженого діяча мистецтв України, доцентаОксани Герасименко, класу вокалу заслуженої артистки України, доцента Ольги Гавриш та класу ансамблів Оксани Герасименко та Олени Ніколенко. Символічно, що переважна більшість виконавців – це лауреати Київського відкритого молодіжного конкурсуімені М. В. Лисенка, який був започаткований у 2012 році і приурочений 170-річчю від дня народження композитора. Конкурс проводиться з ініціативи Національної спілки кобзарів України, Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Григорія Майбороди, музею М. В. Лисенка (МВДУК), Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Григоровича Шевченка.

Тимчасово відвідувачів не приймає