Середа, 14 грудня, 2016

20 грудня, 16.00 - Вечір пам'яті Василя Сліпака

29 червня 2016 року під час бойових дій на Сході України загинув талановитий оперний співак, соліст Паризької опери, львів'янин Василь Сліпак. 20 грудня йому би виповнилося 42 роки.

В цей день Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької долучається до циклу заходів на вшанування пам’яті Василя Сліпака, які вже відбулися у Франції, США та розпочинаються у Львові.

У програмі Вечора: фрагменти відеозаписів виступів В. Сліпака, спогади викладачів Львівської музичної академії ім. М. Лисенка та близьких товаришів співака, також прозвучать твори українських композиторів у виконанні Лідії Шутко (скрипка) та Олександра Козаренка (фортепіано).

Вхід за запрошеннями

Довідка:

Василь Ярославович Сліпак народився у м. Львові. Вихованець Львівської хорової капели "Дударик". Закінчив Львівську консерваторію (зараз – Національна музична академія ім. М. Лисенка) у 1997 р. У 1994 р. Василь виграв конкурс у французькому місті Клермон. Після завершення навчання у Львові його запросили до Паризької опери. Він зробив серйозну сольну кар'єру в Європі. Здобув багато престижних міжнародних відзнак.

Майже 20 років Василь Сліпак прожив за кордоном. У 2014 році повернувся в Україну - спочатку на Майдан, а потім добровольцем на передову - зі зброєю в руках боронив Україну. Після війни мріяв повернутися на оперну сцену.

Снайперська куля загарбників скосила його вранці 29 червня 2016 року... Посмертно нагороджений орденом "За мужність" 1 ступеня. Поховання відбулося 1 липня 2016 року - на Алеї героїв Личаківського кладовища м. Львова.

Тимчасово відвідувачів не приймає