Середа, 03 червня, 2015

5, 6 червня - літературний фестиваль "Читай Львів"

Чотири вечори в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької в рамках літературного фестивалю "Читай Львів":
5 червня, п’ятниця, початок о 18.00 і 20.00
6 червня, субота, початок о 18.00 і 20.00
У симфонію нашого міста гармонійно вплітається особлива мелодія "музикальної кам’яниці" – колишнього будинку Соломії Крушельницької, у якому тепер розташований меморіальний музей славетної львів’янки. Запрошуємо на Чотири вечори спогадів, роздумів, рефлексій про Львів відомих українських митців.
Музей Соломії Крушельницької, м. Львів, вул. Соломії Крушельницької, 23
Ціна: 20 грн.

5 червня, п’ятниця
Вечір перший: 18.00 – "Історія Соломіїного Дому в мемуаристиці"
Читають – Галина Тихобаєва, директор Музею, Ірина Криворучка, головний хранитель фондів Музею, Мар’яна Зубеляк, старший науковий співробітник Музею
"У житті Крушельницької було два міста, що мали одну назву – Львів-увертюра і Львів-епілог. Тут вперше відчула радість успіху і гіркоту невдач, тут здобула друзів і ворогів, пізнала першу славу і людську заздрість. Тут вперше вийшла на оперну сцену і востаннє зійшла зі сцени …" (З книги "Соломія Крушельницька. Міста і слава")

5 червня, п’ятниця
Вечір другий: 20.00 – "Львів Михайла Голинського"
Читає Данута Білавич, завідувач наукового відділу Музею.

Львів у спогадах Михайла Голинського (1890-1973) – це особлива атмосфера музично-театрального й мистецького життя 20-30-х років ХХ ст., кав’ярень, дружніх вечірок, портрети відомих львівських письменників, художників і музикантів – приятелів співака.
“Бути на сходинах, чи вечорах “Богеми” – це була не лише велика честь і приємність, але й користь, бо там велися дискусії на різні теми й “сипались” тонкі нові дотепи – “віци”, яких в інших товариствах не можна було почути. Дуже добра сальонова орхестра дискретно і дуже культурно грала наші народні і стрілецькі пісні. Кельнери в Центральній каварні були вишукано чемні, добрі психологи, які знали кождого гостя, його бажання і примхи напам’ять. Звичайно “богемісти” і симпатики сиділи при столах, сміялися, жартували... А в куті під стіною сидів наш улюблений Сясьо Людкевич і завзято щось компонував, не звертаючи на цілий світ жодної уваги...” (З книги "Михайло Голинський. Спогади")

6 червня, субота
Вечір третій: 18.00 – "Маестро Колесса "
Читає Галина Огорчак - науковий співробітник Музею.
Микола Колесса (1903-2006) – наш сучасник і водночас – втілення мистецького світу всього двадцятого століття. Композитор, диригент, педагог і музичний діяч пройшов довгий та яскравий життєвий шлях, з якого майже 100 років пролягали через Львів.
“Року 1907-го мого батька скерували на роботу до філії Академічної гімназії. Наша родина перебралася до Львова. Львів зробив на мене сильне враження. Такого великого міста я ніколи не бачив. До того найбільшим містом для мене був Перемишль...
Пригадую деякі перші враження. Ми з татом стояли на розі вулиць Коперника і Сапєги (теперішня Бандери), коли згори над’їхав трамвай. Для мене це була велика сенсація...”
(З книги “Микола Колесса. Сто років молодості. Спогади.”)

Вечір четвертий: 20.00 – "Львів наодинці з Андрієм Содоморою": слово – образ – музика.
Читають: Роксоляна Пасічник, старший науковий співробітник Музею
Андрій Содомора - автор

Андрій Содомора (нар. 1937 р.) – письменник, перекладач. Автор численних перекладів з давньогрецької і латинської мов творів античної літератури. Серед його авторських книг – "Жива античність", "Наодинці зі словом", "Під чужою тінню", "Сивий вітер", "Лініями долі", поетичні збірки "Наодинці зі Львовом", "Пригорща хвилин".
Андрій Содомора: "Львів для мене – то не повість чи роман, а настроєві образки, новели, вихоплені з часового плину "світлини"..."

Піти неквапно Львова вуличками
Немов завислого, мрячного дня,
Коли чіткі втрачає грані камінь,