Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
en / de

Музично-меморіальний музей
Соломії Крушельницької у Львові

Філія: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

Веб-сайт створений за підтримки Управління культури та туризму Львівської міської ради.

Четвер, 18 жовтня, 2012

19 жовтня, 2012 р. п’ятниця, 16.00 - Презентація CD-альбому "Солоспіви Миколи Лисенка"

 

Видання здійснене у 2010 р. в рамках проекту "Українська художня (мистецька, артистична, лірична) пісня". Вже вийшли солоспіви Кирила Стеценка і Якова Степового. У планах – записати камерно-вокальну музику 12-ох українських композиторів. Натхненником, його автором і одним з виконавців є британський співак українського походження Павло Гунька – бас-баритон.

Народився в Англії. Батько – українець, мати – англійка. Дякуючи батькові, виховувався в українському середовищі, змалку полюбив українську пісню. Вокальну освіту здобував вже після університетських студій і роботи адвокатом в Північному Королівському Музичному Коледжі. Свою оперну кар’єру розпочав у Швейцарії, в Базельській Опері. Виступав на оперних сценах Парижа, Відня, Мюнхена, Флоренції, Амстердаму, Зальцбурга, Мадриду, Москви, Торонто під керівництвом таких диригентів, Клавдіо Аббадо, Зубін Ме(й)та, Джефрі Тейт, Річард Бредшау. В його репертуарі партії в операх різних стилів і епох – Вебера, Бетовена, Верді, Ваґнера, Берґа, Бартока та багатьох інших.

Коли співав у Мюнхенській Опері, познайомився з професором Леонідом Рудницьким, ректором Українського Вільного Університету. У розмовах із ним поступово викристалізувалося розуміння ролі в українській професійній музиці. Він зрозумів, що може допомогти Україні тим, що на Заході буде популяризувати українську професійну музику не тільки в українському середовищі. Звичайно, насамперед вокальну: "Я хочу за допомогою нашого проекту поставити професійну українську пісню на рівень німецької, італійської чи російської. Тому для цього залучив у проект відомих канадських співаків неукраїнського походження. Я спеціaльно зробив це з двох причин: перше – вони не знають нашої історії, нашої мови, наших національних традицій, бід і переживань, тому зможуть абсолютно адекватно передати те, що композитор написав у нотах. І друге: вони, як я тепер бачу, буквально стали фанатами української пісні, вони завжди включають і будуть включати їх до свого репертуару. Що може бути краще для популяризації та поширення нашої музики у світі? У нашому проекті ми хочемо досягнути три мети: перше – записати музику дванадцяти українських композиторів минулого на CD (більше восьми годин чистої музики, це вже про щось говорить); друге – розповсюдити ці записи по всіх відомих бібліотеках та університетах світу; третє –  набрати на комп’ютері у програмі “Сібеліус” всі записані нами солоспіви, які кожна людина може ВІЛЬНО дістати з нашого сайту. До речі, ця програма дає можливість перетранспонувати музичний матеріал в будь-яку тональність, зручну для виконання будь-яким співаком. Поки що плануємо зробити це, а наприкінці нашого проекту видамо всі ці ноти, зробивши своєрідну антологію української вокальної музики. І, якщо будемо живі, поїдемо в Україну і подаруємо українському народові безкоштовно свою роботу. Оце все."

 Цей альбом готувався, передусім, для неукраїнців, для людей, які зовсім не знають нашої історії та культури. Шість дисків супроводжує не Анотація у звичному для нас розумінні, а книжка на 206 сторінка! Невеликі тексти про історію українського солоспіву (автор Василь Сидоренко) і творчість Миколи Лисенка (Даґмара Дувірак, колишня наша краянка) англійською, українською, німецької і французькою мовами вводять в атмосферу вокальної музики Миколи Лисенка, а також коротка інформація про виконавців.

124 солоспіви поділені на чотири теми (досить умовно): Природа, Любов, Доля, Історична тема, Філософська тема, Пісенний цикл "Любов поета". У цій супроводжуючій книжці подано усі поетичні тексти чотирма мовами і до кожного є невеликий коментар.

Вконавці:

Партія фортепіано –  Альберт Крайвольт, один з найвизначніших музикантів Канади, який працює з оперними співаками впродовж 35 років, 100 оперних постановок. Він є головним репетитором Канадської оперної компанії останні 25 років.

Рассел Браун, ліричний баритон. Часто виступає на сцені Метрополітен Опера, на Зальцбурзькому фестивалі, в Опері Ліріко і Чікаго, Паризькій Опері, Сан-Франциско, кілька років тому дебютував в "Ля Скала" і "Ковент Ґарден". Має багато звукозаписів. Брав участь у проекті Вокальної лірики Кирила Стеценка.

Еллісон Макгарді, меццо-сопрано, випускниця Студії Ансамблю Канадської Оперної Компанії та престижної програми "Меролла" Опери Сан-Франциско. Витупає в оперних театрах США і Канади, співає в операх і оперетах. Має звукозаписи

Ізабель Байракдаріян, сопрано, канадійка вірменського походження, здобула славу в оперному світі після одержання першої нагороди в конкурсі "Опералія", організованому Пласідо Домінґо в 2000 р. Від того часу виступає в багатьох оперних театрах США і Канади, а також і в камерних сольних концертах разом із своїм чоловіком піаністом Серужа Краджіяна. Її голос можна почути у музичному супроводі до відомого кінофільму "Володар перстенів: дві вежі". Має багато звукозаписів

Елізабет Турнбул, мецо-сопрано, вокальні студії розпочала в університеті Алберти, продовжувала у державній Вищій музичній Школі в Детмольді (Німеччина), відтак в Торонтському університеті. Виступала на оперних і концертних сценах США і Канади. Оперний репертуар – від бароко до музики ХХІ століття. Видала СД з записами шотландських та ірландських народних пісень. Тепер викладає вокал в університеті Альберти. Великий аматор кінної їзди.

Моніка Вічер, сопрано, часто виступає на концертах, та на оперних сценах світу. Брала участь у фестивалях камерної музики в Мексиці, Іспанії, Німеччині, Великобританії, країнах Азії. Має багато аудіо-записів.

Крістіна Сабо, мецо-сопрано, канадійка угорського походження. Закінчила вокальні студії у лондонській музично-драматичній школі Ґілдголл. Здобула світову славу завдяки багатогранності, драматичному таланту. Виступає на оперних і концертних сценах Америки і Європи, часто з Канадською оперною компанією. Виконує партії в операх Моцарта і Ваґнера (широкий діапазон дозволяє їй це з легкістю). Знімалася у фільмі-опері "Дон Жуан: Помста Лепорелло" в ролі Церліни разом з Дмитрієм Хворостовським

Бенджамін Баттерфілд, тенор, якого постійно запрошують співати в багатьох операх та у збірних концертах. Гастролює як оперний і камерний співак на різних континентах – Америка, Європа, Австралія... Має багато записів.

Роберт Ґледов, бас, випускник Програми молодих артистів Джет Паркер при Королівській опері "Ковент Ґарден” і Студійного ансамблю Канадської Оперної Компанії. Як оперний співак виступав на найпрестижніших сценах Європи (Англія, Німеччина, Франція) і обидвох Америк (Чілі, США, Канада)

Майкл Колвін, тенор, виступає В США, Канаді і в країнах Європи, як оперний співак, співає також в ораторіях, підготував сольні програми Шуберт "Прекрасна млинарка", Брамс "Любовні пісні й вальси".

Архів

 

Довідка для відвідувачів:

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

79007, м. Львів, вул. С. Крушельницької, 23.
Тел. 38(032) 261 04 76, тел/факс 261 04 74
e-mail: [email protected]

Експозиція музею працює щодня з 10 до 17 год.
Вихідний день – вівторок.

Порядок проведення екскурсій у СУБОТУ, НЕДІЛЮ та НЕРОБОЧІ ДНІ:

Екскурсійний супровід згідно такого розкладу:
10.30, 12.00, 14.00, 16.00
Група – до 15 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 100 грн.

Відділ: Меморіальний музей Станіслава Людкевича

79011, м. Львів, вул. С. Людкевича, 7.
Тел.: 38 (032) 276 96 12
e-mail:  [email protected]
https://ludkevytch.in.ua

Музей приймає відвідувачів у п’ятницю і неділю з 10.00 до 17.00

Екскурсії – за попереднім замовленням
Екскурсійна група – до 10 осіб

Вхідний квиток:

  • для учнів і пенсіонерів – 10 грн.
  • для студентів – 20 грн.
  • для дорослих відвідувачів – 30 грн.

Екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів – 50 грн.